Tanie OC bez wychodzenia z domu
Udostępnij Google News
Finanse

Tanie OC bez wychodzenia z domu

Tanie OC wcale nie musi się wiązać z koniecznością odwiedzania różnych firm i porównywania ich propozycji, gdyż wszystkie tego typu informacje można uzyskać bez wychodzenia z domu.

  1. Internetowa porównywarka ubezpieczeń OC
  2. Jak oszczędzić na zakupie ubezpieczenia?

Zanim więc po raz kolejny opłaci się ubezpieczenie u dotychczasowego ubezpieczyciela, warto sprawdzić oferty innych firm, bo może się okazać, że przełoży się to na oszczędności rzędu kilkudziesięciu procent wartości ubezpieczenia.

Internetowa porównywarka ubezpieczeń OC

Dodatkowo całe poszukiwania ograniczają się tylko do odwiedzenia strony oferującej tanie oc online na ubezpieczamy-auto.pl i wypełnienia krótkiego formularza, a następnie kierowca otrzyma propozycje najlepszych ofert ubezpieczenia OC od kilku różnych firm z branży. Dzięki temu można samodzielnie porównać warunki i tym samym upewnić się, że wybrana oferta rzeczywiście jest atrakcyjna. Czasami firmy ubezpieczeniowe potrafią zawyżać składki z powodów, na które kierowca nie ma żadnego wpływu. W takiej sytuacji od razu zobaczy, jakie warunki przygotowała konkurencja i w razie potrzeby będzie mógł wykupić ubezpieczenie w innym miejscu.

Dużym błędem jest korzystanie każdego roku z tej samej firmy ubezpieczeniowej, bo chociaż klientom wydaje się, że taka lojalność przełoży się na uzyskanie lepszych warunków, to tak naprawdę firmy wolą zostawić lepsze propozycje ubezpieczeń dla nowych klientów i tym samym zachęcić ich do tego, aby skorzystali z danej oferty.

Jak oszczędzić na zakupie ubezpieczenia?

Chociaż przy korzystaniu z kalkulatora na pewne pola formularza nie ma się żadnego wpływu i trzeba wypełnić je zgodnie z faktycznym stanem rzeczy (są to między innymi marka, model oraz rodzaj paliwa), to klient może już dowolnie wybrać zakres ubezpieczenia. Wbrew pozorom samo OC nie zawsze stanowi najlepszą opcję, bo czasami wystarczy dopłacić kilkadziesiąt złotych, aby można było cieszyć się dużo większą ochroną. Właściciele starszych samochodów z pewnością docenią możliwość skorzystania z lawety, którą czasami można dokupić w bardzo atrakcyjnej cenie i tym samym oszczędzić sobie później wielu problemów. Najlepszy kalkulator ubezpieczenia auta (https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl) dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych osób bez żadnych opłat i każdy może samodzielnie sprawdzić, czy przypadkiem obecny ubezpieczyciel nie naciąga go na drogie ubezpieczenie. Jeżeli konkurencja oferuje lepsze warunki, to nawet nie ma co się zastanawiać nad zmianą ubezpieczyciela.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie