Jak płacić mniej za ubezpieczenie OC?

Jak płacić mniej za ubezpieczenie OC?

Polski ustawodawca nałożył na każdego właściciela pojazdu, obowiązek wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa nie należy do najtańszych, ale istnieją sposoby na obniżenie jej ceny. Jak płacić mniej za ubezpieczenie OC.
Reklama

Sprawdzaj i porównuj różne oferty

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest skrupulatne porównanie propozycji wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Co prawda, przepisy szczegółowo regulują zakres odpowiedzialności wynikający z polisy OC, ale ubezpieczyciele chcąc zachęcić klientów przygotowują ciekawe oferty promocyjne. Sytuacja cenowa jest bardzo dynamiczna, dlatego najlepiej bezpośrednio przed podjęciem decyzji skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń mfind

Jedź ostrożnie

Zachowanie ostrożności za kierownicą wpływa pozytywnie nie tylko na wzrost bezpieczeństwa na drodze, ale także na zasobność twojego portfela. Najwyższe zniżki ubezpieczyciele przyznają za bezszkodową jazdę. Co do zasady każdy rok bez wypadku to 10 proc. upustu. Osoby, które mogą poszczycić się wieloletnim stażem bez kolizji  korzystają nawet z 80 procentowych obniżek.
Reklama
Każda z firm premiuje rozsądny styl jazdy w odmienny sposób. Na innym poziomie ustalają górne granice rabatów czy wymagane do ich otrzymania lata doświadczenia, ale jedno pozostaje niezmienne - brak brawury w czasie jazdy zawsze owocuje tańszym OC.

Kup auto o odpowiednich parametrach

Poza danymi właściciela auta, przy wyliczeniach składki OC brane są pod uwagę również dane techniczne ubezpieczanego pojazdu. Im zdaniem ubezpieczyciela bezpieczniejsze auto, tym cena będzie niższa. Na stan pojazdu wpływają nie tylko jego marka i wiek, ale także pojemność silnika. Jeśli chcesz zaoszczędzić kupuj samochody z małymi silnikami.

Szukaj promocji

Towarzystwa ubezpieczeniowe w celu zachęcenia nowych i zatrzymania dotychczasowych klientów, tworzą wiele akcji promocyjnych. Obniżkę ceny ubezpieczenia OC można otrzymać chociażby za wykupienie polisy za pośrednictwem internetu czy opłacenie z góry całej rocznej stawki.
Reklama
Tańsze są także pakiety OC i AC. Niektóre firmy mają intratne oferty na przykład dla kierowców posiadających rodziny. Nie bez znaczenia jest także wykonywany przez ubezpieczającego zawód. Aktualne, najtańsze ceny OC znajdziesz na stronie https://www.mfind.pl/najtansze-oc-ranking/

Bądź lojalnym klientem

Posiadasz ubezpieczenie na życie czy polisę mieszkaniową? Zapytaj przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej, w której posiadasz pakiet asekuracyjny o ofertę. Lojalni klienci mogą liczyć na preferencyjne warunki.

Poszukaj współwłaściciela

Szczególnie młodzi kierowcy, którzy nie mogą pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem bezszkodowej jazdy, a tym samym nie mają co liczyć na propozycje zniżek, szukają sposobów na tańsze OC. W tym celu chętnie korzystają z rabatów wypracowanych przez kogoś innego. Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym wpisana jest więcej niż jedna osoba, podczas wyliczania wysokości składki wzięta zostanie pod uwagę sytuacja ubezpieczeniowa każdego z współwłaścicieli.
Reklama
Oznacza to, że polisa będzie niższa niż gdyby nowicjusz wykupował ją samodzielnie. Rozwiązanie to obarczone jest jednak dużym ryzykiem, współwłaścicielowi bowiem przysługiwać będzie prawo do współdecydowania o pojeździe. Dlatego warto na współwłaściciela wybrać naprawdę zaufaną osobę. Nawet sporo tańsze OC nie będzie cieszyć, gdy pojawią się komplikacje w użytkowaniu pojazdu.

Rozłóż płatność na raty

Jeżeli żadna z powyższych rad nie przyniesie takiego upustu, na jaki liczyłeś, warto pomyśleć o rozłożeniu płatności na dogodne raty. Ubezpieczyciele pozwalają opłacać zobowiązania związane z ubezpieczeniem OC raz na pół roku, co kwartał, a niektórzy nawet co miesiąc.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama