Jak wybrać najtańsze OC?

Jak wybrać najtańsze OC?

Wybór najtańszego OC jest ważny dla wszystkich właścicieli pojazdów. Cena odgrywa kluczową rolę, ponieważ zakres OC w każdej firmie ubezpieczeniowej jest taki sam. Jak zatem wybrać najtańsze OC i co może w tym pomóc?
Reklama

Zacznij od poszukiwań

Trzeba sobie uświadomić, że tanie OC można znaleźć wyłącznie na drodze wcześniej zaplanowanych poszukiwań i porównywania ofert. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe prowadzi nieco inną politykę pod względem wyceniania ryzyka, które na siebie bierze. Stąd też biorą się różnice w wycenach i prezentowanych klientowi ofertach. Poszukiwania można prowadzić na kilka różnorodnych sposobów. To od samego ubezpieczonego zależy, którą z metod wybierze. Każda niesie ze sobą plusy i minusy. Można zatem wybrać się do kilku towarzystw ubezpieczeniowych, za każdym razem podać swoje dane i poprosić o przygotowanie oferty. Te oferty można sobie samodzielnie porównać. Można również wybrać się do multiagencji ubezpieczeniowej, która skupia w sobie kilka towarzystw. Tam również można poprosić o przygotowanie ofert i ich porównanie. Trzecia metoda nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Można bowiem skorzystać ze znajdującego się w sieci kalkulatora czy zamieszczonej porównywarki cen ubezpieczeń OC i na tej podstawie dokonać najlepszego dla siebie wyboru.
Reklama

Spotkanie z agentem

Podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym, który reprezentuje tylko jedno towarzystwo ubezpieczeniowe, raczej trudno będzie poznać ofertę konkurencji. Można jednak zadać szereg pytań, które szczególnie w przypadku młodego kierowcy mogą mieć istotne znaczenie. Taka rozmowa pomoże wyjaśnić wiele kwestii spornych, czy potencjalnie spornych. Agent powinien też pokazać, w którym dokumencie można znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, ale także jak taką polisę można rozbudować i rozszerzyć, gdyby kierowca był tym zainteresowany. Obecnie wiele się dzieje na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Wyjaśnienie wszystkich ważnych zagadnień (np. czy możliwe jest dochodzenie odszkodowania z własnego OC, czy dana firma oferuje bezpośrednią likwidację szkody?) sprawi, że ubezpieczony będzie uspokojony i pewny, że podjął właściwą decyzję. Minusem tego rozwiązania jest to, że z każdym agentem trzeba się spotkać osobno.
Reklama
W przeciwnym razie nie ma co liczyć na to, że wybrało się najtańsze OC. Skąd bowiem to wiadomo, skoro nie doszło do porównania ofert? Spotkanie z każdym agentem natomiast pochłania bardzo dużo czasu i energii, które też warto by było zaoszczędzić.

Wizyta w multiagencji

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest już wizyta w multiagencji. Tam również można się spotkać z agentem, który odpowie na wszystkie pytania. Przedstawiona przez niego oferta natomiast powinna zawierać propozycje pochodzące od kilku towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracuje. Podczas jednego spotkania można więc uzyskać kilka szacunkowych wyliczeń, a to już znacznie skraca czas na poszukiwania. W tym zestawieniu znajdzie się polisa konkurencyjnie tania. Można by więc na tym poprzestać i na nią się zdecydować. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które wydaje się najbardziej oszczędne.
Reklama

Skorzystaj z porównywarki w sieci

To wykorzystanie właśnie zdobyczy techniki. Wystarczy wejść na stronę internetową, na której udostępniana jest taka porównywarka, by móc w krótkim czasie porównać dostępne obecnie na rynku oferty. Można tam również zyskać więcej informacji teoretycznych na temat samej polisy, jak na przykład na https://panocek.pl/. Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych zawiera zwykle więcej ofert niż multiagencje. Dzięki temu, zainteresowany klient otrzymuje listę nawet kilkunastu ofert ubezpieczeniowych, uszeregowanych wraz ze wzrostem ceny. Przegląd taki można zrobić w dowolnym momencie swojego dnia, nawet w czasie wieczornego relaksu. Dzięki temu nie traci się czasu na wizyty w biurze – trzeba do niego pojechać i spotkać się wyłącznie w godzinach pracy tegoż biura – nie trzeba też tracić czasu na odwiedzenie kilku miejsc. Wystarczy podać swoje dane, które są istotne przy przygotowaniu kalkulacji, i odczekać kilka minut, aż system przetworzy uzyskane dane.
Reklama
Wyświetlaną listę można przeglądać dowolną ilość razy. Można ją sobie wydrukować lub zgrać na komputer. Dzięki temu, samo porównanie można odłożyć na później lub wrócić do niego kilkukrotnie. Zakup polisy za pośrednictwem portalu również jest możliwy. Przy każdej ofercie pojawia się bowiem przycisk z napisem „kup” lub „kup polisę”. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki za kupowanie za pośrednictwem właśnie takiej porównywarki, więc jest to dodatkowy sposób na wygenerowanie oszczędności. Oszczędza się więc czas na poszukiwania, czas na zawarcie umowy (całość trwa zaledwie kilka chwil) oraz pieniądze – można znaleźć naprawdę najtańszą polisę. Podsumowując, wybór najtańszego OC nie jest wcale trudny. Trzeba jednak poświęcić mu trochę czasu, porównać oferty dostępne na rynku oraz sprawdzić, które źródło informacji będzie najlepsze.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama