Prywatne rozmowy w miejscach publicznych - gdzie nie wypada rozmawiać przez komórkę?
Rozmowy przez telefon to w dzisiejszych czasach stały element codzienności - rozmawiamy wszędzie i o każdej porze, załatwiamy za pośrednictwem komórek wiele istotnych spraw, a także dbamy z ich pomocą o nasze relacje z bliskimi, kiedy nie mamy czasu na spotkania. Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie wypada nam prowadzić głośne i długie rozmowy, a zwłaszcza takie, które poruszają intymne wątki naszego życia.
Reklama
Miejsca publiczne to nasza wspólna przestrzeń, wszyscy korzystamy z nich niemal każdego dnia, warto więc zadbać o odpowiedni poziom kultury, który w nich panuje. Stosowanie się do zasad dobrego wychowania to cenna umiejętność, warto o niej pamiętać także podczas rozmowy przez komórkę - zwłaszcza w określonych sytuacjach i miejscach.
Jadąc do pracy poświęćmy lepiej chwilę na zaplanowanie w myślach przebiegu dnia, wracając zastanówmy się na tym, co zjemy lub jak spędzimy wieczór. Rozmowy telefoniczne naprawdę mogą poczekać.
Po drugie, w miejscu pracy niestety nie zawsze znajdziemy wyłącznie życzliwe nam osoby. Dobrze jest wiedzieć, że otaczają nas serdeczni ludzie, jeśli jednak w zespole znajduje się ktoś, komu nie do końca ufamy, nie warto podejmować ryzyka i dzielić się z nim intymnymi szczegółami z naszego życia - narażając się jednocześnie na skargi skierowane później do szefa.
Fot. www.pixabay.com
Wizyta u fryzjera lub w salonie kosmetycznym
Kobiety odwiedzają te miejsca nie tylko w celu wykonania zabiegów upiększających. Dla wielu z nich to także bezcenna chwila relaksu i możliwość oderwania się od codziennych obowiązków. Warto to uszanować i również oddać się poczuciu odprężenia - rozmowy przez telefon o pracy, czy narzekania na naszego mężczyznę podczas telefonicznej pogawędki z przyjaciółką można przecież odłożyć na inny moment.Reklama
Pociąg, tramwaj, autobus
Rozmawianie przez telefon w miejscach publicznych (zwłaszcza o swoich prywatnych sprawach) to naprawdę duży nietakt. Nawet jeśli jesteśmy osobami otwartymi i bezpośrednimi, warto ważyć słowa rzucane w dużych skupiskach ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto nas słucha, poza tym naprawdę nie powinniśmy dzielić się naszymi troskami i radościami z obcymi, niektóre fakty lepiej zachować dla określonej grupy zaufanych osób.Reklama
Praca
Prywatne rozmowy w godzinach pracy, zwłaszcza w biurze pełnym współpracowników, to nie najlepszy pomysł. Po pierwsze, ten czas przeznaczyć powinniśmy na inne czynności, praca to zdecydowanie nie miejsce na beztroskie pogawędki telefoniczne z przyjaciółką lub mężem.Reklama
Reklama
savoir-vivredobre manierysavoir-vivre a telefony komórkowezasady dobrego wychowaniasavoir-vivre w miejscu publicznym
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Jak degustować wino w restauracji? Krótka lekcja savoir-vivre’u
Degustacja wina ma celu określenie trzech elementów, które wpływają na jakość trunku. Właśnie na nich powinniśmy się skupić testując wino podane nam przez kelnera w restauracji. Chodzi o wygląd, bukiet (czyli aromat) oraz smak.
Jak być lubianym? Bądź osobą, którą inni lubią i szanują
Elementarne zasady dobrego wychowania, nienaganne maniery, a także odrobina empatii to podstawa do budowania poprawnych relacji z ludźmi. Każdy z nas jest inny, ważne, by pozostać sobą i niczego nie udawać, jednak warto być po prostu taką osobą, którą sami chcielibyśmy spotkać na swojej drodze. Oto kilka prostych zasad, które sprawią, że wszyscy w naszym otoczeniu będą odbierać nas pozytywnie.
17 błędów savoir-vivre'u, które NOTORYCZNIE POPEŁNIAMY. Sprawdź je!
We współczesnym życiu trudno jest przestrzegać zasad savoir-vivre'u - umówmy się, tempo życia codziennego temu nie sprzyja. I tak często pijemy kawę z papierowych kubków, czy jemy w pośpiechu kupione za rogiem hot- dogi. Czasem jednak warto zwolnić, a wtedy przydaje się znajomość podstawowych zasad savoir-vivre'u. Oto lista 17 z nich, które notorycznie łamiemy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl