Prywatne rozmowy w miejscach publicznych - gdzie nie wypada rozmawiać przez komórkę?

Prywatne rozmowy w miejscach publicznych - gdzie nie wypada rozmawiać przez komórkę?

Rozmowy przez telefon to w dzisiejszych czasach stały element codzienności - rozmawiamy wszędzie i o każdej porze, załatwiamy za pośrednictwem komórek wiele istotnych spraw, a także dbamy z ich pomocą o nasze relacje z bliskimi, kiedy nie mamy czasu na spotkania. Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie wypada nam prowadzić głośne i długie rozmowy, a zwłaszcza takie, które poruszają intymne wątki naszego życia.
Reklama
Miejsca publiczne to nasza wspólna przestrzeń, wszyscy korzystamy z nich niemal każdego dnia, warto więc zadbać o odpowiedni poziom kultury, który w nich panuje. Stosowanie się do zasad dobrego wychowania to cenna umiejętność, warto o niej pamiętać także podczas rozmowy przez komórkę - zwłaszcza w określonych sytuacjach i miejscach.

Wizyta u fryzjera lub w salonie kosmetycznym

Kobiety odwiedzają te miejsca nie tylko w celu wykonania zabiegów upiększających. Dla wielu z nich to także bezcenna chwila relaksu i możliwość oderwania się od codziennych obowiązków. Warto to uszanować i również oddać się poczuciu odprężenia - rozmowy przez telefon o pracy, czy narzekania na naszego mężczyznę podczas telefonicznej pogawędki z przyjaciółką można przecież odłożyć na inny moment.
Reklama
woman-3083387_1280

Pociąg, tramwaj, autobus

Rozmawianie przez telefon w miejscach publicznych (zwłaszcza o swoich prywatnych sprawach) to naprawdę duży nietakt. Nawet jeśli jesteśmy osobami otwartymi i bezpośrednimi, warto ważyć słowa rzucane w dużych skupiskach ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto nas słucha, poza tym naprawdę nie powinniśmy dzielić się naszymi troskami i radościami z obcymi, niektóre fakty lepiej zachować dla określonej grupy zaufanych osób.
Reklama
Jadąc do pracy poświęćmy lepiej chwilę na zaplanowanie w myślach przebiegu dnia, wracając zastanówmy się na tym, co zjemy lub jak spędzimy wieczór. Rozmowy telefoniczne naprawdę mogą poczekać.
african-3399522_1280

Praca

Prywatne rozmowy w godzinach pracy, zwłaszcza w biurze pełnym współpracowników, to nie najlepszy pomysł. Po pierwsze, ten czas przeznaczyć powinniśmy na inne czynności, praca to zdecydowanie nie miejsce na beztroskie pogawędki telefoniczne z przyjaciółką lub mężem.
Reklama
Po drugie, w miejscu pracy niestety nie zawsze znajdziemy wyłącznie życzliwe nam osoby. Dobrze jest wiedzieć, że otaczają nas serdeczni ludzie, jeśli jednak w zespole znajduje się ktoś, komu nie do końca ufamy, nie warto podejmować ryzyka i dzielić się z nim intymnymi szczegółami z naszego życia - narażając się jednocześnie na skargi skierowane później do szefa.
cell-phone-801946_1280
Fot. www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama