Porządek w garderobie – jak skutecznie i bez żalu pozbyć się niepotrzebnych ubrań z szafy?

Porządek w garderobie – jak skutecznie i bez żalu pozbyć się niepotrzebnych ubrań z szafy?

Przejdź do galerii zdjęć
Bałagan w szafie nie musi być wynikiem niechlujstwa lub braku czasu. Najczęściej jest on spowodowany nadmiarem ubrań, które kupujemy i dokładamy do swojej kolekcji, nie przykładając jednocześnie wagi do wyrzucania tych już niepotrzebnych. Pozbycie się rzeczy, których nie nosimy, przynieść może wiele korzyści, najważniejsza z nich to porządek, a co za tym idzie zyskanie przestrzeni na nowe ubrania.
Reklama
Pozbywanie się nieużywanych elementów naszej garderoby to trudne wyzwanie, zwłaszcza dla kobiet, które przywiązują się do swoich ubrań - nawet jeśli nie zdarza im się ich nosić. Często kierujemy się też przeświadczeniem, że może coś będzie jeszcze kiedyś modne, dlatego na wszelki wypadek zostawiamy w szafie ubrania, które czasy świetności mają już niestety za sobą. Porządkowanie szafy wymaga stanowczości i konsekwentnych decyzji, dlatego przystępując do tej czynności warto kierować się konkretnymi wytycznymi i zadać sobie odpowiednie pytania.
d3d475f4-bbac-4629-a2c1-a34c1123bc89-1

Czy to mi się nadal podoba?

To fundamentalne pytanie, które podczas porządkowania szafy zadać należy odnośnie każdej rzeczy.
Reklama
Nasz gust zmienia się z wiekiem, zmienia się także moda, nie warto trzymać w garderobie ubrań, które przestały robić na nas wrażenie. Najpewniej nigdy nie wrócą one do łask.

Czy w ogóle to noszę?

Z jakiegoś powodu nie potrafimy rozstać się z ubraniami, których nie mieliśmy na sobie od paru lat. To wielki błąd, bowiem nieużywana od tak długiego czasu rzecz raczej nie będzie już nas interesować. Najczęściej w miejsce takich ubrań pojawiają się nowe, kupowane na bieżąco i pasujące do aktualnych trendów.

Czy to jeszcze na mnie pasuje?

Niestety, nasze sylwetki i rozmiary noszonych przez nas ubrań mogą zmieniać się z wiekiem. Nie warto trzymać w szafie rzeczy, które nie wyglądają na nas korzystnie lub co gorsza są na nas za małe/za duże. Niech garderoba będzie miejscem wyłącznie dla tych ubrań, które współgrają z naszym aktualnym rozmiarem.

Czy ta rzecz do mnie pasuje?

W tym wypadku nie chodzi o rozmiar, lecz o styl i przesłanie, które niosą ze sobą nasze stylizacje. Z wiekiem dojrzewamy, zmienia się także nasza rola w społeczeństwie, zainteresowania i otoczenie. Warto dostosowywać swoją garderobę do tego, kim aktualnie jesteśmy.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: porzadki garderoba
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama