8 sprawdzonych patentów na suchą skórę zimą
Udostępnij Google News
Uroda

8 sprawdzonych patentów na suchą skórę zimą

Gdy na dworze mróz nasza skóra wyjątkowo na tym cierpi. Pomóc mogą nie tylko zabiegi w salonie kosmetycznym i stała pielęgnacja – nie należy ich jednak wykluczać. Ważne jest również zachowanie pewnych zasad, które w znaczący sposób mogą poprawić wygląd i kondycję naszej skóry. Przedstawiamy sprawdzone patenty na zachowanie promiennej skóry także gdy na dworze ziąb.

1. Nawilżacz powietrza

To najlepszy sposób neutralizacji działania zarówno klimatyzacji jak i kaloryferów, które w znacznym stopniu niszczą skórę.

2. Pod sweter załóż bluzkę z bawełny

Dzięki temu ochronisz skórę zarówno przed przesuszeniem jak i podrażnieniami, które mogą zostać wywołane np. przez odzież wełnianą.

3. Bezzapachowy krem do rąk

Właśnie taki będzie najlepszą opcją zimową porą. Nie jest równie przyjemny w czasie stosowania jak te oryginalnie i pięknie pachnące. Jednak najważniejsze jest jego działanie. Znacznie lepiej ochrania skórę dłoni. Zawarte w aromatyzowanych kremach substancje zapachowe przenikają do naskórka i mogą powodować podrażnienia.

4. Pijemy przez słomkę

Dzięki temu chronimy usta przed wysychaniem. Dzięki słomce woda nie pozostaje na ustach, skąd zwykle paruje i wywołuje ich pierzchnięcie. Jeszcze bardzie surowo wzbronione jest oblizywanie ust, które może w połączeniu z mrozem powodować znaczne zniszczenia. Najbardziej wskazane zimą jest zabezpieczanie ust za pomocą tłustego balsamu.

5. Woda zamiast kawy

Niektórzy nie wyobrażają sobie początku dnia bez tego dodającego energii napoju. Jednakże kofeina powoduje odwodnienie skóry, tak więc zamiana kawy na szklankę wody znacząco przybliża nas do spełnienia snu o pięknej, nawilżonej i odżywionej skórze.

6. Zaparowana łazienka

Stanowi najlepszą lokalizację do nakładania wszelkich kremów i balsamów o działaniu nawilżającym. Jeśli chcesz jeszcze wzmocnić efekt nakładaj je na lekko wilgotną skórę po kąpieli.

7. Przeciwsłoneczne filtry

Kremy z filtrem należy stosować przez cały rok a nie tylko latem. Promienie słoneczne nie zapadają w sen zimowy, a za ich pośrednictwem skóra może utracić naturalne nawilżenie.

8. Nie dla zmywacza

Każdy z nich – taki do klasycznego lakieru jak i do hybryd bardzo wysuszają płytkę paznokciową. Z tego powodu zawsze po zastosowaniu zmywacza nakładaj na dłonie krem.

Marta

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie