Odciski na stopach - sposoby na odciski. Zadbaj o piękne stopy!
Udostępnij Google News
Zdrowie

Odciski na stopach - sposoby na odciski. Zadbaj o piękne stopy!

Odciski na stopach nie tylko wyglądają nieestetycznie, są także przyczyną dolegliwości bólowych i nierzadko utrudniają nam codzienne, normalne funkcjonowanie. Jak zapobiegać powstawaniu odcisków i co zrobić, by pozbyć się tych już istniejących?

Odciski na stopach są wynikiem ucisku i procesu tarcia, najczęściej spowodowanego noszeniem niewłaściwego obuwia. Nasza skóra narażona na nacisk wytwarza komórki skóry rogowej, które zamiast ulegać złuszczeniu, przybierają twardą i bolesną postać. Jak radzić sobie z odciskami?

Jak zapobiegać powstawaniu odcisków?

Najczęstszą przyczyną budowania się na stopach odcisków są nieodpowiednio dobrane buty. Mogą być one za ciasne lub zbyt luźne, nie bez znaczenia pozostaje także częste chodzenie w obuwiu na wysokim obcasie. Aby uniknąć powstawania zmian na skórze stóp, warto zadbać oto, by nasze buty były odpowiednio dopasowane. Kluczowa kwestia to oczywiście właściwy dobór rozmiaru. Starajmy się także unikać bardzo obcisłych skarpet i rajstop, które przyczyniają się do powstawania odcisków.

Pielęgnacja stóp i zapobieganie odciskom- nawilżanie

Troska o piękne i zadbane stopy to także odpowiednia ich pielęgnacja. W walce z odciskami duże znaczenie ma regularne nawilżanie skóry stóp. Kremy pielęgnacyjne umożliwiają właściwe nawilżenie i natłuszczenie, dzięki czemu zapobiegają narastaniu stwardniałej skóry. W sklepach dostępne są kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji pękających pięt i zrogowaciałych zmian na stopach - warto po nie sięgnąć i włączyć ich stosowanie do naszych codziennych, rutynowych rytuałów pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja stóp i zapobieganie odciskom - złuszczanie

Mechaniczne złuszczanie zrogowaciałego naskórka to niezwykle ważny element pielęgnacji. Stosowanie silnie nawilżających kremów nie zawsze wystarcza, zwłaszcza że skóra naszych stóp zmienia się z upływem czasu. Zrogowaciały naskórek najlepiej jest usuwać za pomocą specjalnej tarki lub pumeksu (pamiętajmy, by co jakiś czas wymieniać sprzęt przeznaczony do tego rodzaju zabiegów). Wygładzenie skóry stóp zapewnić też może systematyczne wykonywanie peelingu.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie