Piękne i zdrowe paznokcie - jak prawidłowo dbać o wygląd i kondycję paznokci?

Piękne i zdrowe paznokcie - jak prawidłowo dbać o wygląd i kondycję paznokci?

Przejdź do galerii zdjęć
Piękne i zdrowe paznokcie to nie tylko kolorowy, zwracający uwagę manicure. Na wygląd paznokci wpływa przede wszystkim ich kondycja, dlatego warto zadbać o to, by były mocne, nie poddawały się łamaniu i charakteryzowały się naturalnym, zdrowym połyskiem. Na czym polega właściwa pielęgnacja paznokci?
Reklama
nails-865121_1280
Nasze dłonie, a co za tym idzie także paznokcie, codziennie narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Mechaniczne uszkodzenia podczas wykonywania rutynowych czynności, kontakt z detergentami w trakcie domowych porządków, a także mróz lub wysokie temperatury na zewnątrz - to wszystko wpływa na kondycję skóry dłoni oraz płytki paznokci. Kilka prostych wskazówek pielęgnacyjnych pomoże skutecznie zadbać o wygląd i stan paznokci, umożliwi też przygotowanie ich do wykonania manicure'u, który jest ostatnim etapem nadania im atrakcyjnej prezencji.
Reklama

Piękne i zdrowe paznokcie: Lakiery do paznokci

Lakiery do paznokci, zarówno hybrydowe, jak i te zwykłe, w widoczny sposób osłabiają naturalną płytkę paznokci, blokują bowiem dostęp powietrza i wpływają na jej wysuszenie. Nieustanne pokrywanie paznokci lakierem może skutkować ich rozdwajaniem i tendencją do częstego łamania. Warto zadbać o odpowiednią regenerację paznokci, zapewniając im od czasu do czasu chwilę wytchnienia od kolorowego manicure'u. Odstawienie lakierów i stosowanie pielęgnacyjnych odżywek raz na jakiś czas zagwarantuje poprawę stanu paznokci i ich wyglądu.

Piękne i zdrowe paznokcie: Ochrona paznokci podczas sprzątania

Kondycja paznokci ulega wyraźnemu osłabieniu podczas wykonywania domowych obowiązków. Czyszczenie łazienki, mycie naczyń, podłóg i okien, pranie ręczne, a nawet wycieranie kurzu - wszystkie te czynności wiążą się z użyciem detergentów, które mogą wywierać niekorzystny wpływ na stan płytki naszych paznokci.
Reklama
Podczas sprzątania pamiętajmy o zakładaniu gumowych rękawiczek, dzięki nim uchronimy nasze dłonie przed szkodliwym działaniem środków czyszczących.

Piękne i zdrowe paznokcie: Kosmetyki pielęgnacyjne

Podstawą zachowania zdrowego wyglądu paznokci jest oczywiście ich właściwa pielęgnacja. Stosowanie nawilżających kremów do rąk wspiera nie tylko skórę dłoni, pozwala też zadbać o kondycję paznokci, dlatego warto regularnie smarować ręce odżywczymi preparatami. Płytka paznokci wymaga odpowiedniego nawilżenia, jeśli więc zależy nam na jak najlepszych efektach pielęgnacyjnych, możemy zainwestować w specjalne olejki, które wcierać należy zarówno w płytkę, jak i w skórki okalające paznokcie.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: zdrowe paznokcie
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama