Pielęgnacja dłoni - sposoby na piękne i zadbane dłonie
Udostępnij Google News
Uroda

Pielęgnacja dłoni - sposoby na piękne i zadbane dłonie

Pielęgnacja dłoni to bardzo ważny element starań o poprawę kondycji skóry naszego ciała. Nasze dłonie potrzebują nie tylko nieustannego nawilżenia, warto też zadbać o ich wygładzenie i regularnie dostarczać im odmładzających skórę składników. Dłonie niezmiernie szybko zaczynają się starzeć, codziennie narażone są też na liczne uszkodzenia i otarcia. Jak skutecznie dbać o dłonie?


Piękne i zadbane dłonie to nie tylko starannie wykonany, atrakcyjny manicure. Podstawą ich idealnego wyglądu powinna być właściwa pielęgnacja, polegająca na nawilżeniu i regularnym wygładzaniu naskórka.

Pielęgnacja dłoni: Sposoby na suche i szorstkie dłonie

Wybierając krem przeznaczony do pielęgnacji skóry dłoni, warto zainteresować się składem preparatu i zwrócić uwagę na jego właściwości nawilżające. Suche i szorstkie ręce potrzebują potężnej dawki składników odżywczych, które przywrócą skórze właściwą równowagę. Do tego zadania najlepiej nadawać się będą produkty, które bazują na składnikach takich jak gliceryna i mocznik.

Pielęgnacja dłoni: Jak powstrzymać starzenie skóry dłoni?

Jeżeli zależy nam na widocznym odmłodzeniu skóry, przy jednoczesnym staraniu o powstrzymanie nieustannie postępujących procesów starzenia, warto zainwestować w krem oparty na składnikach wykazujących działanie przeciwzmarszczkowe. Preparaty tego rodzaju najczęściej zawierają w sobie retinol, kwas hialuronowy lub kolagen.

Pielęgnacja dłoni: Co zrobić, żeby dłonie były gładkie?

W celu poprawienia wyglądu skóry i jej kondycji, warto zadbać o jej właściwe złuszczanie. Przynajmniej dwa razy w tygodniu powinniśmy wykonywać peeling, który zagwarantuje dłoniom zdrowy i estetyczny wygląd. Do zabiegu możemy wykorzystać kosmetyk kupiony w sklepie lub pokusić się o samodzielne wykonanie peelingu domowej roboty. Po zakończeniu procesu złuszczania należy wytrzeć dłonie do sucha, a następnie posmarować je kremem nawilżającym.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie