6 ziół, które ukoją nerwy i zmniejszą stres
Udostępnij Google News
Zdrowie

6 ziół, które ukoją nerwy i zmniejszą stres

Jeśli skarżysz się teraz na trudny czas w życiu i jesteś narażona na permanentny stres, koniecznie dowiedz się, jak sobie pomóc. Dobrze by było nie zatruwać organizmu chemicznymi środkami i wykorzystać to, co naturalne i bezpieczne. Spójrz przychylnym okiem na niezawodne, zdrowe zioła. Nie wywołują one skutków ubocznych i działają na każdą z nas. Jeśli doczytasz ten artykuł do końca, dowiesz się, na jakie odmiany ziół należy zwrócić szczególną uwagę.

Lawenda
Odpowiada za działanie uspokajające. Suszoną lawendę możemy kupić w każdym punkcie aptecznym. Lawenda pomoże zniwelować stany napięcia nerwowego, stresu, pozytywnie wpłynie na zaciśnięty żołądek. Doskonale wyciszy nas zarówno w dzień jak i przed snem.

Melisa lekarska
Melisa pozwoli nam się uspokoić i rozluźnić, przez co obniża próg stresu. Doskonale sprawdza się w przypadku osób w każdym wieku, zarówno dzieci, dorosłych jak i osób starszych.

Szyszki chmielu
Chmiel działa na nas uspokajająco, pomaga w zasypianiu i okiełznaniu stresu. Szyszki chmielu powinny być wykorzystywane przez kobiety w okresie menopauzy, ponieważ obniżają temperaturę ciała.

Dziurawiec

Wykorzystywany jest jako środek pomocny w walce z depresją i stanami lękowymi. Jeśli męczą Cię niepokojące myśli, warto regularnie sporządzać i pić napar z dziurawca.

Rumianek
Doskonale złagodzi i ukoi nerwy. Dodatkowo pomoże nam w przedłużeniu naszego snu, wyciszy oraz uspokoi. Ważne jest to, że rumianek może być stosowany przez osoby w każdym wieku. Podawany jest nawet niemowlętom.

Kozłek lekarski
Korzeń kozłka jest bardzo często wykorzystywany w preparatach uspokajających oraz nasennych. Inaczej nazywany jest mianem waleriany. Preparaty na jej bazie doskonale przygotują nas do snu. Wyciszą nas, uspokoją rozszalałe serce, ostudzą emocje, zniwelują zawroty głowy spowodowane stresem. Jeśli mamy problemy z napięciem nerwowym i ogólnym rozedrganiem, waleriana okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie