Metody na przyspieszenie metabolizmu
Przejdź do galerii zdjęć
Metabolizm to potocznie nazywana przemiana materii, czyli zdolność organizmu do przetwarzania energii. Co możemy zrobić by nasz metabolizm stał się szybszy?
Reklama
Na początku dobrze byłoby poznać na jakim poziomie mamy metabolizm. Można sprawdzić to u dietetyka lub u lekarza posiadającego odpowiedni sprzęt. Dokonujemy wtedy pomiaru składu ciała, czyli dowiadujemy się między innymi:
- jaka jest nasza masa ciała
- ile ważą mięśnie, a ile tłuszcz
- ile mamy wody w organizmie
- jaki jest nasz wiek metaboliczny
- jaką mamy podstawową przemianę materii (ile energii liczonej w kaloriach potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania)
Co zrobić by przyspieszyć metabolizm?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: metabolizm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Kapsaicyna - odkryj jej moc!
Kapsaicyna to organiczny związek chemiczny, który występuje naturalnie w papryce chili oraz innych roślinach z rodziny psiankowatych. To właśnie kapsaicyna odpowiada za charakterystyczny, ostry smak i działanie rozgrzewające tej przyprawy. W ostatnim czasie substancja ta zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje szerokie właściwości prozdrowotne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej właściwościom i zastosowaniu kapsaicyny.
Jak przyspieszyć metabolizm? Skuteczne metody
Od dłuższego czasu trzymasz dietę i starasz się być aktywna, a dalej nie chudniesz lub chudniesz bardzo wolno? Może być wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, jednak warto zastanowić się nad tym, jak wygląda kwestia metabolizmu. Jeśli Twój metabolizm jest zbyt wolny, organizm zamiast spalać dostarczane mu kalorie, po prostu je odkłada. Ale mamy dla Ciebie dobrą informację. Istnieje szereg skutecznych metod przyspieszających metabolizm. Jak przyspieszyć metabolizm? Koniecznie przeczytaj!
Zaburzenia przemiany materii - czym są i jak sobie z nimi radzić
Przemiana materii wiąże się ze wszelkimi reakcjami chemicznymi i przemianami energii zachodzącymi we wszystkich zdrowych komórkach w naszym ciele. Metabolizm pozwala komórkom na wzrost, rozmnażanie i prawidłową, zgodną ze swoją funkcją pracę. Rozróżnia się dwie główne reakcje zachodzące w naszym organizmie: jedne z nich to reakcje kataboliczne, a drugie anaboliczne. Reakcje kataboliczne pozwalają na przekształcenia dostarczonych organizmowi składników odżywczych na energię, a reakcje anaboliczne potrzebują tej energii by zachodzić. U każdego reakcje te mogą przebiegać w różnym tempie, za co odpowiadają różnego rodzaju enzymy. Zaburzenia przemiany materii, szczególnie te związane ze spalaniem, mogą wpływać na naszą wagę powodując nawet otyłość.
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl