Jak przyspieszyć metabolizm? Skuteczne metody
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak przyspieszyć metabolizm? Skuteczne metody

Od dłuższego czasu trzymasz dietę i starasz się być aktywna, a dalej nie chudniesz lub chudniesz bardzo wolno? Może być wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, jednak warto zastanowić się nad tym, jak wygląda kwestia metabolizmu. Jeśli Twój metabolizm jest zbyt wolny, organizm zamiast spalać dostarczane mu kalorie, po prostu je odkłada. Ale mamy dla Ciebie dobrą informację. Istnieje szereg skutecznych metod przyspieszających metabolizm. Jak przyspieszyć metabolizm? Koniecznie przeczytaj!

Co zrobić, żeby przyspieszyć metabolizm?

Warto zacząć od aktywności fizycznej. Dietetycy i trenerzy zgodnie uznają, że to jedna z najskuteczniejszych metod na lepszą przemianę materii. To nie muszą być ciężkie treningi, wystarczy jazda rowerem lub spacer.

Ważna jest również odpowiednia ilość snu. Musisz się wysypiać! Udowodniono, że osoby, które śpią niewiele lub ich sen jest słabej jakości, często są grubsze od tych, które kładą się spać o stałej porze i naprawdę się wysypiają.

Jak przyspieszyć metabolizm? Jedz więcej białka. To jeden z najważniejszych składników odżywczych, który powinien codziennie pojawiać się w naszej diecie w odpowiedniej ilości. Białko naprawdę zmniejsza uczucie głodu, więc po śniadaniu białkowym czy białkowej kolacji czujemy się dłużej syci.

Ważne jest też picie wody. Nie każdy ją lubi, ale można poprawić jej smak dodając do niej na przykład świeże owoce, liście mięty czy melisy. Należy pamiętać, że nasze ciała składają się w większości z wody, dlatego należy ją regularnie uzupełniać. Ponadto dzienne zapotrzebowanie na wodę każdego człowieka jest inne. Należy je samodzielnie obliczyć i stosować się do zalecanych dawek.

Aby przyspieszyć metabolizm, do diety należy włączyć tłuste ryby morskie. Wprawie są one dość kaloryczne, ale też dostarczają nam sporej ilości kwasów tłuszczowych i innych, potrzebnych składników odżywczych.

Do przyspieszenia metabolizmu przyczynia się również picie dużych ilości zielonej herbaty, a także używanie do gotowania konkretnych ziół.

No i najważniejsze! Nie przyspieszysz metabolizmu głodówkami. Ta opcja jest zawsze kusząca, gdyż pomaga szybko zrzucić zbędne kilogramy. Pamiętaj jednak, że to w większości woda, a organizm, który nagle otrzymuje dużo mniej kalorii niż zwykle nie korzysta z zapasów zebranych w tłuszczu, a spala na przykład mięśnie. Dlatego bardzo ważne jest wyliczenie swojego zapotrzebowania kalorycznego i trzymania się tej najniższej opcji, która jest niezbędna dla zachowania podstawowych czynności życiowych. Metabolizm da się przyspieszyć, jednak trzeba pamiętać przede wszystkim o swoim zdrowiu.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie