Pomysł na weekend: Białowieża i okolice
Udostępnij Google News
Urlop

Pomysł na weekend: Białowieża i okolice

Rodziny z dziećmi na pewno chętnie zainteresują się Rezerwatem Pokazowym Żubrów przez który prowadzi ścieżka przyrodnicza, a z tablic informacyjnych można dowiedzieć się kilku ciekawych informacji. Poza żubrami zobaczymy też tutaj: dziki, wilki, jelenie, sarny, żubronie i tarpany.

Białowieża jest niewielką miejscowością położoną tuż przy granicy z Białorusią.
Tuż obok znajduje się Białowieski Park Narodowy, który jest głównym punktem turystycznym. Park Narodowy wraz z częścią puszczy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tam wiele tras pieszych na wiosenne długie spacery oraz trasy rowerowe oraz konne na nieco bardziej aktywny wypoczynek. Jeżeli dopisze pogoda warto jest też skorzystać z tras wodnych na popularne w tej okolicy spływy kajakowe.

Warto również odwiedzić:

  • Muzeum Przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego
  • Rezerwat Ścisły Białowieskiego Parku Narodowego - dostępny tylko z licencjonowanym przewodnikiem
  • Cerkiew Św. Mikołaja w Białowieży
  • Stacja Białowieża towarowa i przejażdżka drezyną
  • Park Pałacowy

Jest to zdecydowanie miejsce dla miłośników przyrody, pieszych wędrówek, rowerów, ciszy spokoju i odpoczynku. Idealne miejsce na chwilę przerwy od zgiełku wielkiego miasta.

Nie będziemy mieć tu problemu ze znalezieniem miejsca noclegowego. Poza hotelami i agroturystyka dostępnych jest wiele prywatnych kwater i pensjonatów.
Najłatwiej jest się tutaj dostać z Warszawy oraz Białegostoku - samochodem lub autobusami PKS.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie