Gdzie na weekend w Polsce? 2 pomysły na rodzinny wyjazd
Udostępnij Google News
Urlop

Gdzie na weekend w Polsce? 2 pomysły na rodzinny wyjazd

Cudze chwalicie, swego nie znacie. To powiedzenie doskonale sprawdza się w kwestii corocznych wyjazdów na urlopy. Coraz częściej wybieramy zagraniczny kierunek wyjazdu uważając, że inne kraje mają nam do zaoferowania dużo więcej niż Polska. A przecież i u nas można znaleźć wiele pięknych miejsc, które zachwycają zarówno wspaniałymi krajobrazami, jak i życzliwością mieszkańców. Gdzie na weekend w Polsce? Zobacz!

Gdzie na weeend w Polsce? Pomysły na krótki wyjazd

Aktualnie coraz więcej osób pracuje zdalnie, a dzieci zamiast chodzić do szkoły, uczą się przed komputerami. To też wyjazd na weekend w Polsce można zawsze przedłużyć o kilka dni w tygodniu. Wystarczy zabrać ze sobą niezbędny sprzęt, by go godzin popołudniowych normalnie pracować, a wieczorami móc zwiedzać zaplanowane atrakcje.

Kiedy znów zostaną otwarte hotele i atrakcje dla dzieci i dorosłych? Tego tak naprawdę nie wiadomo. Dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność, by w razie możliwości wyjazdu skorzystać z niego przed kolejnym zaostrzaniem obostrzeń.

A gdzie na weekend w Polsce warto pojechać? Podpowiadamy!

Weekend w Toruniu – co zobaczyć?

Toruń, to wspaniałe miejsce na weekendowe zwiedzanie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od tego czy wybierać się na weekend w Polsce z dziećmi, czy samotnie, albo tylko ze swoim partnerem. Co warto tam zobaczyć?

  • Stare Miasto, Nowe Miasta i ruiny Zamku Krzyżackiego to obowiązkowy punkt zwiedzania Torunia w większości zupełnie niezależny od obostrzeń.
  • Krzywa Wieża - TAK! Można ją zobaczyć nie tylko w Pizie, gdyż mamy własną, w Toruniu.
  • Żywe Muzeum Piernika – kto choć raz wybrał się do Torunia ten doskonale wie, że jest to miasto pierników. Znajdziemy w nim Muzeum, w którym można przeżyć prawdziwą, piernikową przyrodę. To świetna, rodzinna atrakcja.
  • Planetarium – będąc w Toruniu nie można odmówić sobie również wycieczki do Planetarium. Warto wziąć pod uwagę, że to atrakcja na kilka godzin.
  • Młyn Wiedzy – to miejsce, które spodoba się nie tylko dorosłym, ale również wszystkim, małym odkrywcom.

Oczywiście w Toruniu można zobaczyć dużo więcej, ale jeśli wybierasz się tam tylko na weekend, to może być trudno wcisnąć coś jeszcze w grafik zwiedzania.

Gdzie na weekend w Polsce? Może do Wrocławia?

Wrocław to wyjątkowe miasto, którego zwiedzanie da sporo radości nawet w przypadku zaostrzonych obostrzeń. Wystarczy przejść trasą wrocławskich krasnali odkreślając je dumnie, jeden po drugim, by poczuć się jak zdobywca jakiegoś szczytu. A co jeszcze można zobaczyć we Wrocławiu?

  • Kolejkowo – to niezwykłe miejsce spodoba się wielbicielom klocków Lego i.. pociągów!
  • Hydropolis – niezwykły świat nauki przez zabawę.
  • Wrocławskie ZOO – jedno z najwspanialszych ZOO w Polsce

Możesz być pewna, że jeden weekend we Wrocławiu to za mało. Jeśli chcesz zwiedzić wszystkie te miejsca, o których napisaliśmy, koniecznie zarezerwuj sobie przynajmniej 5 dni. Choć w zasadzie na samo znalezienie wszystkich krasnali, to może być wciąż za mało, a co z resztą atrakcji?

Warto odkrywać Polskę. Szczególnie teraz, gdy gospodarka turystyczna bardzo ucierpiała w wyniku pandemii. Wspierajmy polskich przedsiębiorców, a przy okazji cieszmy się pięknem naszego kraju, bo tu naprawdę jest co oglądać.

Zobacz też: Wakacje 2021 a koronawirus – czy będzie można wyjechać za granicę?

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie