Srebrna taśma klejąca - zastosowania
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Srebrna taśma klejąca - zastosowania

[yiiGallery id="429"]

Charakterystyczna srebrna taśma klejąca jest powszechnie znana i używana do różnych rzeczy. Swoją wytrzymałość zawdzięcza wzmocnieniu z tkaniny oraz mocnemu klejowi.
Na początku XX w była używana głównie przez mechaników samochodowych i wojsko do uszczelniania skrzynek. Dziś możemy ją dostać wszędzie. Do czego można jej użyć w domu i ogrodzie?

Zastosowania srebrnej taśmy

Usuwanie kurzu i sierści z ubrań i mebli
Taśma z mocnym klejem doskonale nada się do zebrania niechcianych paprochów i zwierzęcych włosów z ubrań, mebli i innych miejsc, gdzie nie sposób je zebrać odkurzaczem.

Zreperuj zlew lub zasłonę prysznicową
Pękła rura pod zlewem? Szczelnie i mocno zaklej ją dookoła srebrną taśmą. Jest ona wodoodporna, dzięki czemu bardzo dobrze nadaje się do napraw blisko wody. Najpierw należy jednak pamiętać o wytarci powierzchni, by klej mógł dobrze złapać. Skleisz nią też podartą zasłonę prysznicową, dziury z dmuchanych zabawkach, dziurę czy pęknięcie w wannie.

Zreperuj namiot
Najbardziej awaryjnymi częściami namiotu są składane patyki z włókna szklanego podtrzymujące konstrukcje - spokojnie da się je skleić taśmą i wytrzymają jeszcze wiele dni bez wymiany. Możemy też załatać dziurę w poszyciu.

Dla dzieci
Oklejając starą koszulkę i spodnie srebrną taśmą, zrób dla dziecka strój kosmonauty na bal przebierańców. Do tego zwijając ją w odpowiednie kształty, możesz wykonać do zestawu bransoletki, pierścionki czy koronę.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie