Szyja i dekolt bez zmarszczek - jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Szyja i dekolt bez zmarszczek - jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Przejdź do galerii zdjęć
Szyja i dekolt starzeją się równie szybko, jak skóra na naszej twarzy. Co więcej, to właśnie te okolice bardzo często zdradzają nasz wiek, nie pokrywamy ich bowiem na co dzień makijażem, zdarza nam się także zapominać o ich właściwej pielęgnacji. Ze względu na swoją delikatną budowę skóra szyi i dekoltu wymaga od nas odpowiedniej troski, nie należy o tym zapominać podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.
Reklama
untitled-collage-65
Skóra pokrywająca szyję i dekolt jest niezwykle cienka, ma także niewiele włókien kolagenowych, mających znaczący wpływ na jej jędrność i sprężystość. Na szyi znajdziemy także znikomą ilość gruczołów łojowych, które odpowiedzialne są za zatrzymywanie wilgoci w skórze, dlatego jest ona szczególnie narażona na przedwczesne procesy starzenia. Pielęgnacja okolic szyi i dekoltu powinna być dla nas równie ważna, jak ta dedykowana naszej cerze.
Reklama

Szyja i dekolt bez zmarszczek: Oczyszczanie

Oczyszczanie delikatnej skóry na szyi i dekolcie powinniśmy przeprowadzać z pomocą tych samych kosmetyków, których używamy zwykle do naszej twarzy. Co więcej, podczas pielęgnacji tych delikatnych okolic nie bez znaczenia pozostaje temperatura wody, którą zmywamy poszczególne preparaty myjące. Zbyt gorąca woda niszczy ochronny płaszcz lipidowy skóry i wyraźnie ją wysusza, dlatego pamiętajmy, by szyję i dekolt zawsze spłukiwać wodą letnią. Podczas kąpieli zwracajmy też uwagę, by nie pocierać szyi i dekoltu szorstką gąbką. Może to wywołać podrażnienia skóry, a także doprowadzić do osłabienia jej kondycji.

Szyja i dekolt bez zmarszczek: Nawilżanie

Szyja i dekolt potrzebują równie silnego nawilżenia, co skóra naszej twarzy.
Reklama
Okolice te wymagają także ujędrnienia i napięcia skóry, dlatego warto zwracać uwagę na kosmetyki, którymi je smarujemy. Na szyję i dekolt najlepiej sprawdzą się preparaty zawierające w swoim składzie antyoksydanty - dzięki nim spowolnić możemy procesy starzenia się skóry, pobudzić produkcję kolagenu i przede wszystkim odpowiednio nawilżyć skórę. Do pielęgnacji szyi i dekoltu wybierajmy więc kremy zawierające w swoim składzie witaminy, kwas hialuronowy, koenzym Q10 i ceramidy. Najlepiej stosować je codziennie zarówno rano, jak i przed snem - regularne zabiegi pielęgnacyjne wpływają na regenerację i skuteczną ochronę delikatnych okolic.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: pielegnacja szyi i dekoltu
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama