Rozstępy - jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy - jak pozbyć się rozstępów?

Przejdź do galerii zdjęć
Rozstępy to problem wielu kobiet, najczęściej są one wynikiem wahań wagi ciała oraz zmian hormonalnych. Pojawiają się na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach, przybierając formę nieestetycznych, poprzecznych pręg. Czy można skutecznie pozbyć się rozstępów? Jak to zrobić?
Reklama
Rozstępy to przypadłość, która nie jest co prawda groźna dla zdrowia, często przysparza jednak kompleksów i powoduje, że czujemy się źle we własnym ciele. Zmiany tego rodzaju mogą pojawić się w każdym wieku - ich obecność można zauważyć już w okresie dojrzewania, kiedy sylwetka zaczyna się zmieniać i rosnąć. Mogą być także wynikiem ciąży , antykoncepcji hormonalnej, a także rygorystycznej diety i ćwiczeń na siłowni. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, pośladkach, udach i piersiach. Rozstępy - domowe sposoby na rozstępy Odpowiednia pielęgnacja skóry całego ciała może nie tylko zapobiec pojawieniu się rozstępów, ale także przyczynić się do zanikania tych już istniejących. Przecinające skórę pręgi w początkowym stadium przybierają bladoróżowy kolor - na tym etapie jesteśmy w stanie doprowadzić do całkowitego ich wyleczenia. Zaniedbywane rozstępy stają się białe i bardziej widoczne, oznacza to, że pozbycie się ich z problematycznych rejonów nie będzie już takie proste.
Reklama
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o uelastycznienie skóry, które uchroni ciało przed występowaniem nieestetycznych zmian. Domowe sposoby na rozstępy, które mogą przynieść pożądane efekty, to właściwe nawilżenie i peeling skóry. Skutecznie zwalczające przypadłość kremy powinny zawierać w swoim składzie wyciągi z kasztanowca, bluszczu lub skrzypu -wpłyną one na wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz podniosą poziom nawodnienia skóry. Regularny peeling ciała to także potrzebne wsparcie w walce z rozstępami. Możemy wykonywać go z pomocą kosmetyków kupionych w drogerii, bądź zdecydować się na samodzielnie przygotowane preparaty domowej roboty. Rozstępy - profesjonalne zabiegi na rozstępy Kiedy rozstępy przybierają białą lub cielistą barwę, ich usunięcie lub choćby wygładzenie za pomocą domowych sposobów staje się praktycznie niemożliwe.
Reklama
W takiej sytuacji zdecydować się możemy na profesjonalne zabiegi dedykowane właśnie tego rodzaju zmianom na skórze. W przypadku delikatniejszych rozstępów pomóc powinna wykonywana w gabinecie dermabrazja lub mezoterapia - zabiegi te są stosunkowo nieinwazyjne i mało bolesne, a przynieść mogą zaskakujące efekty. Jeżeli pręgi zajmują dużą powierzchnię ciała i wydają nam się bardzo głębokie, warto pomyśleć o mocniejszych zabiegach, takich jak laseroterapia lub peelingi chemiczne z kwasami. Pamiętajmy, że rozstępy w zaawansowanym stadium bardzo ciężko jest usunąć z ciała zupełnie, możemy jednak postarać się je wygładzić i rozjaśnić w taki sposób, by były mało widoczne. Zobacz też: Cellulit wodny: jak powstaje? Sposoby leczenia cellulitu wodnego
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: rozstępy
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama