Maseczka z miodu - sposób na suche włosy
Udostępnij Google News
Uroda

Maseczka z miodu - sposób na suche włosy

Miód pszczeli to naturalny i zdrowy produkt, który możemy wykorzystywać nie tylko w kuchni, ale i podczas codziennej pielęgnacji włosów oraz skóry całego ciała. Znajdziemy go w składzie gotowych kosmetyków, jednak warto spróbować samodzielnie przyrządzić odżywcze preparaty na bazie miodu we własnym domu.

Miód doskonale nawilża, wygładza oraz regeneruje suche, zniszczone licznymi zabiegami stylizacyjnymi i koloryzacją włosy. To całkowicie naturalny preparat, który większość z nas posiada w swojej kuchni, warto więc docenić jego potencjał i wykorzystać cenne właściwości do przygotowania domowej maseczki. Maseczka z miodu będzie odpowiednia dla wysuszonych, łamliwych i rozdwojonych włosów. Jej regularne stosowanie z pewnością wpłynie na widoczną poprawę kondycji zniszczonych pasemek. Systematyczne dodawanie czystego miodu do ulubionej odżywki lub szamponu także może zapewnić nam miękkie, lśniące i zdrowe włosy.

Maseczka z miodu - przepis

Składniki:
1 łyżka stołowa miodu
1/4 szklanki soku z cytryny

Obydwa składniki łączymy ze sobą w szklanej miseczce i bardzo dokładnie mieszamy. Po uzyskaniu jednolitej masy rozprowadzamy maseczkę na całej długości włosów i pozostawiamy na około 30 minut. Po upływie tego czasu maseczkę należy spłukać ciepłą, bieżącą wodą. Maseczka doskonale odżywia włosy, zapobiega ich wypadaniu, a nawet skutecznie wpływa na ich porost. Pamiętajmy, by maskę z miodu zawsze rozprowadzać na wilgotnych włosach (z suchych będzie trudno ją zmyć,  poza tym mokre włosy znacznie ułatwiają aplikację kosmetyku).

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie