Zastosowania gumki recepturki
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Zastosowania gumki recepturki

[yiiGallery id="467"]

Zwykle mamy ich w domu kilkanaście. Zostają po warzywach przyniesionych z targu, ze słoików z papierowymi nakładkami czy paczek pocztowych.
Warto zebrać je wszystkie razem w małym pudełku lub na wieszaku w środku szafki kuchennej.

Do czego wykorzystać gumki recepturki?

Do włosów
Ze względu na to że łatwo jest nimi splątać włosy najlepiej nadadzą się do wiązania małych warkoczyków i kucyków na samych końcówkach.
Możemy też stworzyć ozdobną gumkę, pokrywając ją warstwą ozdobnego materiału lub zawijając wstążką.

Oznaczenie kieliszków na przyjęciu
Musimy posiadać kilka kolorów gumek, które będzie można naciągnąć na kieliszki i szklanki. Do gumek możemy doczepić charakterystyczne drobne zawieszki lub karteczki z imionami. Już nikt nie pomyli swojej szklanki!

Poszerzenie spodni
Gdy po świętach zauważymy że spodnie lekko się nie dopinają, możemy zastosować grubszą gumkę recepturkę do złapania za dziurkę i przeciągnięcie jej na guzik. W ten sposób zyskamy wygodne kilka centymetrów w pasie.

Uporządkowanie kabli czy pasków do spodni
Możemy zwinąć je, by ładnie układały się w szufladach czy na półkach, a do tego związać gumką by samoczynnie się nie rozwinęły

Wieszaki
Ubrania lubią z nich spadać - szczególnie wtedy kiedy są one drewniane lub gładkie plastikowe. By temu zapobiec możemy zawinąć gumki na końcach z obu stron. Dzięki swojej gumowatej strukturze, zawieszone rzeczy nie będą się tak łatwo zsuwać, ponieważ zostaną zatrzymane.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie