Chce adoptować psa! Jakie obowiązki się z tym wiążą?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Chce adoptować psa! Jakie obowiązki się z tym wiążą?

U większości osób kiedyś pojawia się ten moment że mamy chęć adoptować lub kupić małego, ślicznego pieska, który stanie się naszym najlepszym przyjacielem i członkiem rodziny. Sprawi że mieszkając w pojedynkę nie będziemy czuć się samotni.

Z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie psa?

Spacery
Pies powinien wychodzić na spacer minimum 3 razy dziennie: rano, wieczorem i raz w ciągu dnia. Oczywiście lepiej byłoby to robić częściej - pies będzie mieć wtedy czas na ruch. Jeżeli więc mieszkamy na przedmieściach i dojeżdżamy do pracy bardzo długo, nie damy radę odpowiednio często być z nim na dworze (chyba że jesteśmy w stanie płacić komuś za spacery z psem w ciągu dnia. Na przykład starszej pani z klatki obok lub dzieciom, które chętnie podejmą się pierwszej pracy za kieszonkowe).

Leczenie i jedzenie
Wizyty u weterynarza potrafią dosyć mocno nadwyrężyć domowy budżet. Bardzo często ich koszta nie są niższe niż wizyty u zwykłych lekarzy. Do tego dochodzą ceny leków, szczepień, odrobaczania, obroży i preparatów na kleszcze, a jeżeli okaże się że pies ma alergię to również specjalistyczne karmy droższych firm.

Podróże
Gdy chcemy gdzieś wyjechać, musimy zabrać ze sobą pupila lub zapewnić mu odpowiednią opiekę. Prosić o pomoc rodzinę oraz znajomych lub zainwestować w hotel dla zwierząt (około 50 zł za dobę).
Jeżeli jednak pies pojedzie z nami to trzeba pamiętać o takich rzeczach jak: dokumenty podróżne psa, aktualna książeczka szczepień, klatka, odpowiednie zapięcie szelek do samochodu (wpinane tak jak pasy), bilet autobusowy lub pociągowy, przenośny zestaw do picia w podróży.

Dzieci chcą mieć psa! Co zrobić?

Ciężko jest im czasem odmówić, ale równie trudno byłoby się od razu nie zgadzać.
Pies to duży obowiązek, ale może być również dobrym przyjacielem dziecka i nauczyć je wielu cennych rzeczy: odpowiedzialności, regularności).
Decyzja nie powinna być pochopna, dlatego warto jest wykonać "test bułek".
Gdy dzieci zapewniają że zawsze będą wychodziły z psem, a wiesz że mają problem ze wstawaniem, zawrzyjcie pakt: codziennie przez miesiąc któreś z dzieci będzie musiało pójść rano po bułki, po południu po koperek do zupy, a wieczorem po cokolwiek innego. Jeżeli wytrwają - można zacząć myśleć o adopcji ponieważ wykazały się chęciami i samozaparciem. Jeżeli jednego dnia coś pójdzie nie tak: test bułek zaczyna się od nowa!

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie