Szybki sposób na ulgę w bólu pleców
Udostępnij Google News
Zdrowie

Szybki sposób na ulgę w bólu pleców

Ból pleców często spowodowany jest długim pozostawaniem w jednej pozycji. Pojawia się po długiej nocy, siedzeniu przed komputerem czy kilkugodzinnej podróży. Jesteśmy na niego bardziej narażone chodząc na szpilkach, posiadając nieleczone skrzywienia kręgosłupa czy nie wykazujemy żadnej aktywności fizycznej.

Każdy kiedyś słyszał o jodze, ale nie każdy miał okazję się wybrać na zajęcia z instruktorem.
Joga najczęściej kojarzona jest z medytacją, buddyzmem i filozofią orientalną. Jej elementy mogą jednak być dobrymi ćwiczeniami sportowymi lub terapeutycznymi.

Chwilową ulgę może przynieść rozciągnięcie spiętych mięśni kręgosłupa, poprzez proste ćwiczenia zaczerpnięte z praktyki jogi.

Pozycja dziecka - balasana
Uklęknij na macie lub dywanie. Delikatnie rozszerz zgięte w kolanach nogi i usiądź na piętach, starając się dotknąć czołem do ziemi, ale nie odrywając pośladków od stóp.
Staraj się wytrwać w tej pozycji, aż poczujesz lekkie rozciąganie w dolnej części pleców i stopniowe odpuszczenie spięcia.

Kocie grzbiety
W szkole podstawowej często wykonywane na lekcjach wychowania fizycznego.
Klęcząc na kolanach i opierając się dłoniami o ziemię, na przemian tworzymy z pleców koci grzbiet i prze prostowanie w drugą stronę.

Dobrze jest wykonać obie pozycje po kilka razy, naprzemiennie, aż do momentu kiedy ból częściowo ustąpi.
Możemy potraktować to również jako ćwiczenia profilaktyczne.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie