Mądry Polak przed szkodą, czyli jak zabezpieczyć swoje zdrowie i życie

Mądry Polak przed szkodą, czyli jak zabezpieczyć swoje zdrowie i życie

Chociaż wielu Polaków uważa, że życie i zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości, to jednocześnie niewielu z nich tę wartość ochrania. Z raportu "Dojrzałość finansowa Polaków", opublikowanego przez Nationale-Nederlanden, niespełna 20% dorosłych, bezdzietnych Polaków i 30% osób posiadających dzieci, wykupiło ubezpieczenie na życie.
Reklama
Tendencja na rynku ubezpieczeń Ubezpieczenie na życie jest jednym z podstawowych produktów, które w swojej ofercie posiada niemal każda firma ubezpieczeniowa. Niechęć do kupowania polis na życie wśród Polaków jest wynikiem powielanego od lat stereotypu, według którego takie ubezpieczenia są drogie i przeciętnego obywatela nie stać na taki luksus. Tymczasem obecna tendencja na rynku ubezpieczeniowym wskazuje, że podstawowy wariant polisy na życie można wykupić już za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Cena jest uzależniona od wieku i stanu zdrowia osoby ubezpieczonej, a wariant ochrony obejmuje zwykle wypłatę odszkodowania dla rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego (także w razie zgonu z przyczyn naturalnych) oraz inwalidztwa lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku.
Reklama
Poszukując najtańszej oferty warto sprawdzić ubezpieczenie na życie z rankomat.pl. Elementy kompleksowego ubezpieczenia na życie Ubezpieczenie na życie to produkt, który może mieć charakter indywidualny lub grupowy. Ta druga opcja dostępna jest często w pracy - pracodawcy chętnie negocjują z ubezpieczycielami warunki takich ubezpieczeń, a później oferują je pracownikom jako dodatkowy element wynagrodzenia lub w ramach świadczenia socjalnego, za niewielką opłatą. Polisa ubezpieczeniowa na życie może być produktem kompleksowym, który obejmuje nie tylko ochronę życia i zdrowia na wypadek nieszczęśliwego wypadku, ale również:
  • ochronę zdrowia ubezpieczonego na wypadek nagłego zachorowania, niezdolności do pracy, konieczności specjalistycznej opieki lub pobytu w szpitalu,
  • ochronę życia i zdrowia rodziny ubezpieczonego,
  • świadczenie na wypadek urodzenia się dziecka,
  • assistance,
  • pakiet medyczny.
Za każdy element wychodzący ponad wariant podstawowy trzeba zapłacić dodatkową składkę.
Reklama
Niektóre polisy mogą mieć charakter inwestycyjny lub ochronno-oszczędnościowy - w tym przypadku ubezpieczenie jest również formą oszczędzania pieniędzy, gromadzenia kapitału i pomnażania go. Wybór dopasowanego ubezpieczenia na życie, które będzie zapewniało odpowiednią ochronę za stosunkowo niską składkę miesięczną, nie jest skomplikowany - wystarczy użyć porównywarki https://rankomat.pl/najtansze-ubezpieczenie-na-zycie, dzięki której można szybko zweryfikować atrakcyjność dostępnych na rynku ofert.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama