Zmarszczki mimiczne - jak zapobiegać ich powstawaniu? Sposoby na zmarszczki mimiczne

Uroda Poniedziałek, 15 kwietnia 2019
Oceń:
4 / 8 głosów

Zmarszczki mimiczne to pierwsze oznaki starzenia się skóry, które mogą zacząć pojawiać się już w okolicach dwudziestego roku życia. Powstają pod wpływem ruchów mięśni mimicznych twarzy i choć wydają się naturalną konsekwencją naszej mimiki, odpowiednia profilaktyka może pomóc nam zapobiegać ich powstawaniu.

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na twarzy wraz z wiekiem, a ich obecność ma związek z utratą jędrności i elastyczności naszej skóry. Na uwidacznianie się zmarszczek mimicznych szczególnie narażone są miejsca, w których mięśnie intensywnie kurczą się podczas okazywania emocji. Uśmiech, zdziwienie oraz wiele innych reakcji pojawiających się mimowolnie na naszej twarzy to właśnie bezpośrednia przyczyna ukazywania się bruzd na delikatnej powłoce skórnej. Nie jesteśmy co prawda w stanie wpłynąć na całkowite zahamowanie procesu tworzenia się zmarszczek mimicznych na twarzy, istnieją jednak skuteczne metody opóźnienia ich powstawania. Oto najbardziej skuteczne sposoby na zmarszczki mimiczne:

Zobacz też: Kosmetyki z witaminą C: jak działa witamina C na skórę twarzy?

Bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych jest ekspresja twarzy i związana z nią praca mięśni. Nie jesteśmy co prawda w stanie powstrzymać mimiki, jednak warto w miarę możliwości nad nią pracować. Często mimowolnie marszczymy czoło kiedy się nad czymś zastanawiamy lub mrużymy oczy gdy staramy się przeczytać coś bez okularów. Świadome kontrolowanie niektórych odruchów pozwoli nam uniknąć przedwczesnego pojawienia się zmarszczek mimicznych.

Źródło: pl.pinterest.com