Rodzinne gry i zabawy - jak urozmaicić czas spędzany z rodziną?

Rodzinne gry i zabawy - jak urozmaicić czas spędzany z rodziną?

Przejdź do galerii zdjęć
Czas spędzany z rodziną to bez wątpienia bezcenne chwile, które najlepiej jest wykorzystać na dobrą zabawę i budowanie cudownych wspomnień. W okresie świątecznym większość z nas ma możliwość cieszyć się obecnością bliskich osób, dlatego warto zadbać o urozmaicenie wspólnie spędzonych dni. Pomóc nam w tym mogą rodzinne gry i zabawy, które znajdą swoje zastosowanie zarówno w domowym zaciszu, jak i na świeżym powietrzu.
Reklama
Rodzinne gry i zabawy to doskonała forma spędzania wolnego czasu zwłaszcza w przypadku, gdy otaczają nas dzieci. To one nieustannie szukają nowych wrażeń i potrzebują atrakcji, które nie tylko zapewnią im frajdę, ale i wpłyną na prawidłowy ich rozwój. Jeżeli nie mamy dzieci, kreatywne sposoby organizacji czasu i tak z pewnością przypadną nam do gustu. Każdy z nas potrzebuje chwili odprężenia i radości, a to z całą pewnością zagwarantować nam mogą proponowane rozrywki. Część z nich doskonale sprawdzi się podczas świątecznych spotkań w domu, inne mogą stać się pretekstem do skorzystania z wiosennej aury i wspólnego wyjścia na świeże powietrze.

Rodzinne gry i zabawy: Kalambury

Kalambury to niezwykle popularna gra towarzyska, odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Reklama
Z powodzeniem możemy przeprowadzić ją w domu, a dzięki zasadom wymagającym nie lada kreatywności zagwarantuje ona nie tylko szansę rozwoju najmłodszym uczestnikom, ale i całą masę dobrej zabawy wszystkim graczom. Aby przeprowadzić rozgrywkę musimy podzielić się na dwie drużyny. Zabawa polega na odgadywaniu haseł przedstawianych za pomocą gestów lub rysunków przez jednego z członków zespołu. Hasła najlepiej jest wymyślić wcześniej i umieścić je na karteczkach, które później losować będziemy ze słoika lub miseczki. Mogą one dzielić się na różne kategorie, na przykład film, kulinaria, powiedzenie, itp.

Rodzinne gry i zabawy: Kim jestem?

Zabawa w "Kim jestem?" również wymaga od uczestników pomysłowości i zaangażowania.
Reklama
Do jej przeprowadzenia potrzebujemy samoprzylepnych karteczek i długopisu. Na karteczkach wypisujemy imiona/nazwy postaci. Mogą to być bohaterowie bajek, osoby ze świata show-biznesu, literatury lub polityki (wybrane postacie należy dostosować do wieku uczestników zabawy - muszą bowiem mieć szansę je rozpoznać). Każdy gracz dostaje kartkę, której treści nie może zobaczyć. Przykleja ją sobie na czole i zadając pytania naprowadzające reszcie uczestników musi odgadnąć kim jest. Pytania muszą być tak skonstruowane, by można było na nie odpowiedzieć jedynie "tak" lub "nie".

Rodzinne gry i zabawy: Bieg kelnera

Bieg kelnera to zabawa rodzinna idealnie nadająca się na świąteczne spędzanie czasu poza domem. Możemy przeprowadzić ją w ogrodzie lub pobliskim parku, korzystając z pięknej wiosennej pogody.
Reklama
Musimy jedynie zaopatrzyć się w plastikowe lub papierowe talerzyki jednorazowego użytku oraz małą piłeczkę (na przykład do ping-ponga). Dzielimy się na dwie drużyny. Uczestnicy ustawiają się na mecie, pierwszy zawodnik z każdej drużyny trzyma na podniesionej w górę dłoni talerzyk, na którym leży piłeczka. Po haśle "start" zawodnicy biegną do wyznaczonego wcześniej punktu i zawracają na metę tak, by nie zgubić piłeczki. Po powrocie przekazują talerzyk kolejnej osobie z drużyny, która rusza do biegu. Zespół, który najszybciej wykona bieg - wygrywa. Upuszczenie piłeczki powoduje konieczność pozbierania jej, powrotu na linię startu i ponownego rozpoczęcia biegu.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: family goals fun
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama