Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?

Dziecko Niedziela, 8 grudnia 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

gry dla dzieci
Gry bez prądu są coraz bardziej popularne. W czasach niegasnącej popularności także tabletów i komputerów to naprawdę świetny sposób na spędzanie z dziećmi czasu z dala od elektroniki. Warto grać wspólnie w gry planszowe i jest wiele przemawiających za tym powodów.

Trudno jest znaleźć choć jeden dom, w którym nie byłoby żadnej gry planszowej. Rzecz w tym, że niektórzy rodzice kochają je kolekcjonować, ale wykorzystywać ich potencjał w zabawie z dzieckiem już niekoniecznie. Gra planszowa często uczy pracy w grupie, a także pozwala budować więzi. Dlaczego jeszcze warto grać w gry planszowe?

Gra planszowa to relaks

Oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz taką, która pozwoli Ci się zrelaksować w gronie rodzinnym. Przygotujcie sobie wygodne miejsce, przekąski, coś do picia i potraktujcie zabawę z grą planszową jak najlepszą, rodzinną rozrywkę.
Planszówki, wymagają od wszystkich koncentracji. Niezbyt grzeczne dziecko, skupi się więc na samej grze, a rodzice będą mogli zapomnieć o codziennych problemach.

Dlaczego warto grać w gry planszowe? Bo uczą!

Jeżeli postawisz na grę, która przy okazji zabawy przemyci dziecku również ciekawą wiedzę, to będzie to tak zwana nauka przez zabawę. Nowo nabytymi informacjami dziecko będzie mogło pochwalić się w szkole i zabłysnąć wśród kolegów. Ponadto, jeśli od najmłodszych lat będziemy dziecku pokazywać, że nauka to może być również przyjemność, to dużo łatwiej będzie im nabywać nową wiedzę.
Dlaczego jeszcze warto grać w gry planszowe?

Zobacz też:
Rodzinne gry i zabawy – jak urozmaicić czas spędzany z rodziną?
Sprawdzone prezenty dla dziewczynek – lalki Barbie i akcesoria
Jak pielęgnować przeziębionego malucha

Warto sięgać po gry planszowe, żeby na chwilę zapomnieć o elektronice. Nawet kinder party z grami planszowymi w tle będzie ciekawą alternatywą do zabaw przy konsoli. Jeśli masz w domu dzieci w wieku szkolnym, które są na etapie nauki czytania czy głoskowania, koniecznie zagrajcie w gry, które polegają na tworzeniu nowych wyrazów.

Źródło: pl.freepik.com