Domowe sposoby na niestrawność - skuteczne leczenie niestrawności

Domowe sposoby na niestrawność - skuteczne leczenie niestrawności

Przejdź do galerii zdjęć
Niestrawność to zespół nieprzyjemnych objawów dolegliwości układu pokarmowego, najczęściej związanych z przejedzeniem. W okresie świątecznym nietrudno o tego typu przypadłość, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie potrafimy odmówić sobie licznych smakołyków serwowanych podczas rodzinnych spotkań. Jak poradzić sobie z powodującą uczucie dyskomfortu niestrawnością? Oto skuteczne domowe sposoby na ten problem!
Reklama
Domowe sposoby na niestrawność nie wymagają od nas aplikowania leków, które znajdziemy w aptece. Bazują one na szybkim skorygowaniu diety oraz naturalnych środkach ziołowych, które mogą przynieść natychmiastową ulgę.

Domowe sposoby na niestrawność: Herbatki ziołowe i woda

Najbardziej skutecznym i błyskawicznie przynoszącym ulgę naturalnym środkiem na niestrawność jest... woda. Nieprzyjemne objawy przejedzenia możemy zlikwidować popijając małymi łykami ciepłą wodę. Ważne, by robić to bardzo powoli, w przeciwnym razie zaostrzymy męczące nas dolegliwości. Najlepiej popijać około trzy łyki w kilkuminutowym odstępie czasu. Równie skuteczne w walce z niestrawnością może okazać się picie herbat ziołowych. Napary z mięty pieprzowej, dziurawca, kolendry, kminku lub kopru włoskiego to skuteczne remedium na uciążliwe dolegliwości układu pokarmowego.

Domowe sposoby na niestrawność: Redukcja diety

Niestrawność to najczęściej wynik przejedzenia i obłożenia żołądka różnego rodzaju produktami, których szybkie strawienie może stanowić problem dla organizmu.
Reklama
Po świątecznym nadmiarze jedzenia warto pozwolić odpocząć naszemu układowi pokarmowemu i zapewnić mu bezpieczny powrót do równowagi. Najlepiej postawić na lekkostrawne potrawy, wyeliminować przetwarzaną żywność z torebek i puszek oraz zrezygnować z kawy i alkoholu.

Domowe sposoby na niestrawność: Imbir

Zawarte w korzeniu imbiru składniki pomagają skutecznie walczyć z objawami niestrawności. Imbir doskonale wspiera trawienie, jednocześnie działając przeciwskurczowo. Po każdym posiłku, zwłaszcza tym obfitym, warto zjeść kawałek świeżego korzenia imbiru lub kilka jego kandyzowanych kawałków. Równie skutecznie zadziała imbirowa herbatka.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: niestr sposoby
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama