Dietetyczny koktajl z jarmużu - przepis na zdrowy zielony koktajl
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dietetyczny koktajl z jarmużu - przepis na zdrowy zielony koktajl

Dieta odchudzająca nie musi być nudna i monotonna, podobnie jak normalny jadłospis nie powinien ograniczać się do rutynowych przepisów. Dietetyczny koktajl z jarmużu to propozycja nie tylko dla osób, które chcą być fit. Może on stanowić samodzielną przekąskę lub pełnić rolę dodatku do posiłku, a dzięki imponującej zawartości witamin i składników mineralnych jego spożywanie każdemu zapewni dobre samopoczucie i przypływ sił witalnych.

Dietetyczny koktajl z jarmużu to idealna propozycja na podwieczorek, lekką kolację lub pożywne śniadanie. Jego przyrządzenie nie zajmie nam dużo czasu, pozwoli natomiast zadbać o dostarczenie organizmowi niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania dziennej dawki witamin, a także przyczyni się do zachowania szczupłej sylwetki.

Dietetyczny koktajl z jarmużu - przepis

Składniki:

50 g liści jarmużu
1 gruszka
1 banan
świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy

Jarmuż wypłucz pod strumieniem wrzącej, a następnie zimnej wody. Usuń twarde nerwy z liści i wrzuć do blendera. Gruszkę i banana obierz, a następnie podziel nożem na mniejsze kawałki (pamiętając o usunięciu z gruszki gniazd nasiennych). Owoce wrzuć do blendera. Dodaj sok pomarańczowy i miksuj tak długo, aż powstanie jednolita mieszanka. Uzupełniaj koktajl sokiem, jeśli wydaje się zbyt gęsty.

Zobacz też: Tofu: Co to jest tofu i dlaczego warto je jeść? Przepis na pyszne danie z tofu

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie