Domowe kosmetyki z ziołami: Jak wykorzystać zioła dla urody?

Domowe kosmetyki z ziołami: Jak wykorzystać zioła dla urody?

Przejdź do galerii zdjęć
Naturalne domowe kosmetyki z ziołami cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko nie są one przesycone szkodliwymi związkami chemicznymi, które mogą nam szkodzić i podrażniać cerę powodując reakcje alergiczne. Przede wszystkim wykazują szereg właściwości leczniczych i upiększających, a zawarte w nich ziołowe ekstrakty to gwarancja poprawy kondycji skóry całego ciała oraz włosów. Jak wykorzystać zioła dla urody?
Reklama
Pielęgnacja oparta na naturalnych składnikach roślinnych znana jest kobietom na całym świecie od wieków, a jej zalety do dziś wykorzystywać można podczas domowych zabiegów upiększających. Do przygotowania kosmetyków z ziołami wykorzystywać można suszone zioła, które dostępne są w aptekach i ekologicznych sklepach zielarskich. Wiosną warto zdecydować się na samodzielne zbieranie świeżych ziół - przyrządzone z nich kosmetyki charakteryzować się będą pięknym, intensywnym zapachem oraz dużą ilością korzystnych dla poprawy wyglądu skóry i włosów substancji aktywnych.

Domowe kosmetyki z ziołami: Maseczka

Naturalna maseczka wykorzystująca cenne właściwości ziół to doskonały sposób na regenerację i rozświetlenie cery. Co więcej, wykorzystując świeże lub suszone zioła, możemy skrupulatnie dostosować jej działanie do potrzeb i rodzaju naszej skóry.
Reklama
Maseczka łagodząca z rumianku i siemienia lnianego Skłaniki: 1 łyżka suszonego rumianku 1 łyżka siemienia lnianego Składniki zalewamy szklanką gorącej wody. Miksturę odstawiamy czekając, aż ostygnie. Dla wzmocnienia działania naturalnego preparatu możemy dodać do maseczki kilka kropel witaminy C. Maseczkę nakładamy na twarz na około 20 minut, a następnie spłukujemy za pomocą ciepłej, bieżącej wody. Maseczka do cery tłustej Składniki: 1 garść liści mięty (suszonych, bądź świeżych) płatki owsiane Liście mięty umieść w małym rondelku, zalej 1/4 szklanki wody i gotuj, aż doprowadzisz do wrzenia. Używając drobnego durszlaka lub sitka odcedź, a pozostałym po tej czynności gorącym naparem zalej odpowiednią ilość płatków owsianych - musi z nich powstać gęsta papka.
Reklama
Po wystygnięciu nałóż mieszankę na twarz, szyję i dekolt. Dzięki zawartości płatków owsianych maseczka wykazuje również działanie peelingujące. Po upływie 15 minut delikatnie zetrzyj ją palcami, a pozostałości spłucz za pomocą ciepłej wody.

Domowe kosmetyki z ziołami: Płukanki do włosów

Obecność świeżych lub suszonych ziół w kosmetykach do włosów nie tylko wzmocni i odżywi kosmyki, ale też nada im piękny zapach. Płukankami należy polewać umyte włosy przez kilka minut - zabieg ten zapewni im nienaganny wygląd i blask. Płukanka do włosów tłustych Składniki: 10 garści liści brzozy Zagotuj i pozostaw do wystygnięcia około 1,5 litra wody. W rondelku umieść liście brzozy, zalej je przygotowaną wcześniej wodą i ponownie postaw na gazie - na wolnym ogniu.
Reklama
Doprowadź do wrzenia i gotuj przez około 5 minut. Odcedź, po czym dodaj około 1 litr ciepłej przegotowanej wody. Włosy najlepiej polewać naparem nad zlewem lub dużą miską. Płukanka do włosów normalnych Składniki: 5 garści liści szałwii Liście szałwii umieść w garnku i zalej 1 litrem przegotowanej wcześniej wody. Postaw na wolnym ogniu i poczekaj, aż mieszanka zacznie wrzeć. Zdejmij garnek z ognia i odstaw na około 10 minut do przestygnięcia. Odcedź, a następnie dodaj około 1 litr letniej przegotowanej wody.

Domowe kosmetyki z ziołami: Balsam do ust

Balsam do ust to kosmetyk, który zimą pozwala uporać się ze szkodliwym wpływem niskich temperatur, natomiast latem zapobiega nadmiernemu przesuszeniu warg i pojawianiu się na nich suchych, nieestetycznych skórek oraz pęknięć.
Reklama
Z powodzeniem możemy samodzielnie przygotować go w domu, oczywiście używając naturalnych składników. Balsam do ust domowej roboty Składniki: Zioła: rumianek, nagietek lub lawenda Oliwa z oliwek lub olej migdałowy 1 łyżka masła shea 2 łyżki wosku pszczelego 1 łyżka oleju kokosowego Wybrane zioła wkładamy do rondelka, a następnie zalewamy oliwą z oliwek lub olejem migdałowym. Gotujemy na wolnym ogniu. Gdy mieszanka się podgrzeje, odstawiamy ją z ognia i odstawiamy do przestygnięcia na około 24 godziny. Po upływie tego czasu odcedzamy zioła używając drobnego durszlaka lub sitka. Pozostały olej (1 łyżkę stołową) łączymy z masłem shea, woskiem pszczelim i olejem kokosowym. Zobacz też: Maseczka do twarzy z kawy: domowy sposób na gładką i wypoczętą skórę
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: herbal
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama