Domowe płukanki do włosów farbowanych - naturalna recepta na odświeżenie koloru
Udostępnij Google News
Uroda

Domowe płukanki do włosów farbowanych - naturalna recepta na odświeżenie koloru

Domowe płukanki do włosów farbowanych to doskonały sposób na przywrócenie kosmykom właściwego odcienia, a nawet widoczną zmianę ich koloru. Dzięki naturalnym składnikom zawartym w produktach spożywczych możemy z powodzeniem rozjaśnić lub przyciemnić pasma oraz wyostrzyć ich odcień, jednocześnie zapewniając im zdrowy blask. Co więcej, domowe płukanki są nieszkodliwe, a ich stosowanie w żaden sposób nie wiąże się z osłabieniem kondycji naszych kosmyków. To naturalna recepta na odświeżenie każdego koloru włosów!

Naturalne płukanki do włosów domowej roboty to bezpieczna i stosunkowo niedroga metoda uzyskania pożądanego odcienia na głowie. Płukanie nimi pasm bezpośredniu po myciu gwarantuje odświeżenie koloru, a nawet delikatną jego zmianę. Z pomocą domowych płukanek możemy rozjaśnić lub przyciemnić włosy, ocieplić lub ochłodzić ich odcień, bądź błyskawicznie dodać mu wyrazistości - zwłaszcza w przypadku intensywnych, szybko wypłukujących się rudości. Płukanki używamy po zmyciu szamponu i odżywki. Zabieg najlepiej wykonywać nad miską lub zlewem - po to, by produkt nie skończył się zbyt szybko. Aby wzmocnić efekt koloryzacji, po przeprowadzeniu kąpieli w płukance można owinąć włosy ręcznikiem. Po upływie 30 minut spłukujemy naturalny kosmetyk biężącą wodą.

Domowe płukanki do włosów farbowanych: Rozjaśniająca płukanka do włosów blond

Składniki:

1 litr wody
5 garści suszonego rumianku

Suszony rumianek umieść w dużej misce i zalej 1 litrem gorącej wody. Przykryj naczynie i odstaw na 30 minut. Po upływie tego czasu odcedź fusy, a przestudzonym płynem wypłucz włosy.

Domowe płukanki do włosów farbowanych: Przyciemniająca włosy płukanka kawowa dla brunetek

Składniki:

1 litr wody
4 łyżeczki sypanej kawy mielonej

Kawę wsyp do szklanej miski i zalej 1 litrem wrzącej wody. Przykryj naczynie, pozostawiając na około 20 minut do zaparzenia. Gdy kawa ostygnie wypłucz nią włosy.

Domowe płukanki do włosów farbowanych: Płukanka z cynamonu do rudych włosów

Składniki:

1 litr wody
3 łyżki cynamonu w proszku

Cynamon wsyp do miski, a następnie zalej 1 litrem wrzącej wody. Pozostaw do wystudzenia, po czym odcedź resztki przyprawy za pomocą sitka. Pozostałą płukanką wypłucz włosy na całej ich długości.

Zobacz też: Co zrobić, żeby włosy były błyszczące i miękkie w dotyku? 7 trików urodowych dla lśniących włosów

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie