Formatowanie pracy dyplomowej – 10 konkretnych rad
W każdej pracy dyplomowej – licencjackiej czy magisterskiej – niezwykle ważna jest sama redakcja pracy, która także osobno oceniana jest podczas wystawiania przez recenzenta i promotora sumarycznej oceny pracy.
Reklama
Samo dobre sformatowanie pracy sprawi, że treść w niej zawarta będzie lepiej czytelna dla potencjalnych czytelników oraz ułatwi im odnalezienie się w tekście. Wygląd graficznej strony pracy jest niezwykle ważny, chociaż to część merytoryczna praktycznie ją tworzy.
Praca dyplomowa musi zostać sformatowana według wcześniej ustalonego systemu, jest to niezmienne na każdej uczelni.
Interlinia
W pracy należy ustawić interlinię o wielkości 1,5. Interlinia jest wielkością odstępu pomiędzy wierszami pracy.
5. Kolory, przekreślenia, podkreślenia
W pracy nie wolno używać przekreśleń czy podkreśleń oraz kolorować niektórych jej części. Jeśli chcemy wyróżnić odpowiedni fragment korzystamy z pogrubienia.
6. Przypisy
Przypisy w pracy piszemy czcionką Times News Roman o wielkości 10 punktów. Interlinia musi zostać ustawiona na 1,0.
7. Twarda spacja
Na końcu zdań nie mogą pozostać żadne pojedyncze litery i łączniki jak „i”, „a”, „z”, „ze” itd.. Należy przemieścić je do nowej linii używając twardej spacji.
8. Strona tytułowa
Strona tytułowa musi zostać sformatowana zgodnie z wymaganiami poszczególnych uczelni. Znaleźć się na niej jednak muszą: nazwisko i imię autora, tytuł pracy, miejsce i rok napisania pracy, imię i nazwisko wraz z tytułem promotora pracy, instytut i wydział, na którym studiuje student.
9. Cytowanie
Jeśli cytujemy czyjąś pracę używamy albo kursywy albo cudzysłowu „”, nigdy nie możemy używać obu wersji cytowania naraz. Powinnyśmy także „trzymać” się w całej pracy wybranego na początku sposobu cytowania.
10. Marginesy
Marginesy ustawiamy na 2,5 centymetra, oprócz marginesu ze strony lewej, który musi mieć 3,5 centymetra – pozwoli to na złączenie pracy po jej wydruku.
Oto 10 porad jak prawidłowo sformatować pracę dyplomową:
1. Rozmiar i krój czcionki Praca musi zostać napisana czcionką Times News Roman o wielkości 12 punktów. 2. Rozmiar i krój czcionki – tytuły Tytuły rozdziałów również zapisujemy czcionką Times News Roman, jednak jej wielkość ustawiamy na 14 punktów. Możemy je także pogrubić. 3. Wyjustowanie pracy Cała praca musi być wyjustowana czyli wyrównana do prawego i lewego marginesu jednocześnie 4.Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Digital marketing – studia podyplomowe we Wrocławiu
Nikt nie ma chyba wątpliwości, że wiele firm uzależnia swoje wyniki sprzedażowe m.in. od efektów działań marketingowych. Obecnie jednak sporo przedsiębiorstw zdecydowało się na przeniesienie części działalności do internetu – co poskutkowało rozwojem digital marketingu. Czym właściwie zajmuje się digital marketing i czy warto go studiować?
6 najbardziej dochodowych kierunków studiów
Wybór kierunku studiów zależy czasem od dochodowości danej branży. Chociaż wybór taki z przymusu może okazać się nietrafny, z powodu braku zainteresowania tematem, to jednak oczywiście w przyszłości może przynieść zyski.
10 najpopularniejszych kierunków studiów
Wśród ogromnego wyboru i list prowadzonych w Polsce kierunków studiów niektóre z nich są znacznie popularniejsze od innych. W minionym, 2013 roku, sporządzono ranking najbardziej „obleganych” kierunków studiów wybieranych przez maturzystów i inne osoby starające się o przyjęcie na studia.
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl