Jak dbać o skórę twarzy? 10 sekretów zdrowej i zadbanej cery

Uroda Czwartek, 2 maja 2019
Oceń:
4 / 29 głosów

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie zawsze wystarczą, by nasza cera była zdrowa, wypoczęta i lśniąca. Co więcej, nawet rutynowe czynności związane z codziennym oczyszczaniem i nawilżaniem twarzy trzeba wykonywać poprawnie - dopiero wtedy przynoszą one określone efekty. Jak dbać o skórę twarzy, by wyglądała pięknie i była właściwie odżywiona? 

Skóra twarzy to nasza wizytówka, to na podstawie jej kondycji oceniamy wiek i wydajemy opinię na temat czyjegoś wyglądu. Choć sposoby jej pielęgnacji pozornie wydają się proste, nawet podczas rutynowych zabiegów zdarza nam się popełniać błędy. Co więcej, troska o cerę nie powinna ograniczać się wyłącznie do podstawowych działań związanych z jej oczyszczaniem i nawilżaniem. Zdrowa i zadbana skóra to połączenie wiedzy, systematyczności i odpowiednich kosmetyków, a także trików urodowych, które mogą okazać się bardzo pomocne zwłaszcza w sytuacji, gdy borykamy się z konkretnym problemem cery. Jak zatem dbać o skórę twarzy?

1. Odpowiedni dobór kosmetyków: To podstawa właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Postaraj się zdiagnozować potrzeby swojej cery i na tej podstawie wybieraj kremy, toniki i inne produkty niezbędne podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Co więcej, nigdy nie sięgaj po kosmetyki przeznaczone dla skóry starszej, niż Twoja. Siła składników aktywnych w nich zawartych może wydawać się kusząca, jednak na dłuższą metę jest w stanie jedynie zaszkodzić.

Źródło: pl.pinterest.com