Jak dbać o skórę twarzy? 10 sekretów zdrowej i zadbanej cery
Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie zawsze wystarczą, by nasza cera była zdrowa, wypoczęta i lśniąca. Co więcej, nawet rutynowe czynności związane z codziennym oczyszczaniem i nawilżaniem twarzy trzeba wykonywać poprawnie - dopiero wtedy przynoszą one określone efekty. Jak dbać o skórę twarzy, by wyglądała pięknie i była właściwie odżywiona?
Reklama
Skóra twarzy to nasza wizytówka, to na podstawie jej kondycji oceniamy wiek i wydajemy opinię na temat czyjegoś wyglądu. Choć sposoby jej pielęgnacji pozornie wydają się proste, nawet podczas rutynowych zabiegów zdarza nam się popełniać błędy. Co więcej, troska o cerę nie powinna ograniczać się wyłącznie do podstawowych działań związanych z jej oczyszczaniem i nawilżaniem. Zdrowa i zadbana skóra to połączenie wiedzy, systematyczności i odpowiednich kosmetyków, a także trików urodowych, które mogą okazać się bardzo pomocne zwłaszcza w sytuacji, gdy borykamy się z konkretnym problemem cery. Jak zatem dbać o skórę twarzy?
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Francuskie kosmetyki, których możesz nie znać
Francuskie kosmetyki są uważane za jedne z najlepszych i słusznie. Kto nie zna takich marek jak: Lancome, L’Oreal Paris czy La Roche Posay? Jednak sekret urody Francuzek tkwi nie tylko w korzystaniu z produktów najpopularniejszych marek, ale tych bardziej skrytych, które ukażą naturalne piękno kobiety.
Kwas azelainowy – efekty, kiedy stosować, skutki uboczne i przeciwwskazania
Kwas azelainowy to substancja aktywna, dzięki której skutecznie walczy się z trądzikiem i przebarwieniami. Możesz skorzystać z jego dobrodziejstw w salonie kosmetycznym, ale także w domu, stosując kosmetyki, w których ten kwas występuje. Jakie jeszcze przynosi efekty? Kiedy najlepiej go stosować?
Potówki u niemowlaka – przyczyny, objawy, leczenie. Co na potówki?
Potówki u niemowlaka nie muszą być powodem do niepokoju. Nie są groźne, ale ich obecność warto skonsultować z lekarzem rodzinnym. Zazwyczaj pojawiają się w wyniku przegrzania maluszka. Wiążą się też z niedojrzałością gruczołów potowych u dziecka. Jak zapobiegać potówkom u niemowlaka? Dlaczego w ogóle powstają?
Reklama
Reklama
© 2022 ZaradnaKobieta.pl