Dieta turbo - szybka i skuteczna dieta odchudzająca. Na czym polega dieta turbo?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dieta turbo - szybka i skuteczna dieta odchudzająca. Na czym polega dieta turbo?

Dieta turbo, jak sama nazwa wskazuje, zakłada błyskawiczne i dość spektakularne efekty odchudzania. Stosując się do jej zasad powinniśmy zrzucić około 5 kg w ciągu 10 dni. Plan żywieniowy sugeruje spożycie 6 niskokalorycznych posiłków dziennie. Jak dokładnie powinien wyglądać wyglądać jadłospis na diecie turbo i czy taki sposób odchudzania jest bezpieczny?

Plan diety turbo jest stosunkowo prosty i łatwo wprowadzić go w życie. Wystarczy spożywać 6 niskokalorycznych posiłków w ciągu dnia (niewielkie porcje), a także dostarczać organizmowi dużą ilość wody. Zgodnie z podstawowymi założeniami diety turbo, przygotowywane potrawy powinny zawierać sporą ilość białka oraz węglowodanów pochodzących z innych źródeł, niż zboża. Takie połączenie ma za zadanie korzystnie wpływać na zachodzące w organizmie procesy metaboliczne.

Dieta turbo - co można jeść?

Dieta turbo wyróżnia określone grupy produktów, które można spożywać podczas odchudzania. Ich analiza wyraźnie wskazuje, że jadłospis ten najlepiej stosować wiosną i latem, kiedy mamy ułatwiony dostęp do świeżych owoców i warzyw. Dozwolone na diecie turbo składniki to: warzywa, owoce, mięso, nabiał, orzechy. Wymienione produkty należy tak ze sobą komponować, by w ciągu całego dnia dostarczać organizmowi około 1000 kalorii. Absolutnie niedozwolone na diecie turbo  produkty to słodycze oraz soki, które ze względu na zwiększoną ilość cukru nie powinny stanowić zastępstwa dla świeżych owoców.

Dieta turbo - przeciwwskazania

Dieta turbo, choć bardzo skuteczna, wymaga sporej dozy silnej woli i motywacji. Jej stosowanie może stać się przyczyną rozdrażnienia, złego nastroju, a także obniżenia odporności organizmu. Zgodnie z założeniami, jadłospis dostarcza jedynie 1000 kalorii dziennie, dlatego może on powodować spory deficyt kaloryczny. Z tego powodu plan żywieniowy diety turbo nie jest polecany kobietom w ciąży, nastolatkom, ani osobom ze stwierdzonymi problemami zdrowotnymi.

Dieta turbo - przykładowy jadłospis

Dzień 1:

Posiłek 1: 250 g truskawek oraz 1 pomarańcza
Posiłek 2: 1 jajko na twardo, plasterek chudej szynki
Posiłek 3: Brokuły, pomidor, kurczak
Posiłek 4: Jabłko, orzechy brazylijskie
Posiłek 5: Maliny, truskawki
Posiłek 6: Grejpfrut, figa

Dzień 2:

Posiłek 1: 250 g truskawek, 1 pomarańcza
Posiłek 2: Jajecznica z 2 jajek
Posiłek 3: Kurczak, buraki
Posiłek 4: Orzechy włoskie
Posiłek 5: Serek wiejski, plasterek szynki z indyka
Posiłek 6: Pomidor, ogórek świeży

Zobacz też: Dieta paryska: skuteczne odchudzanie po francusku. Na czym polega paryska dieta dr Cohena?

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie