Pielęgnacja stóp - sprawdzone sposoby na zadbane stopy

Uroda Środa, 8 maja 2019
Oceń:
4 / 22 głosów

Właściwa pielęgnacja stóp to temat, który zaczyna wzbudzać nasze zainteresowanie zwłaszcza z początkiem wiosny. Zmiana obuwia na lżejsze prowokuje potrzebę odsłonięcia nóg, które po zimie nie zawsze wyglądają tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Zabiegi zapewniające piękny wygląd naszym stopom powinniśmy wykonywać przez cały rok, jeśli jednak zaniedbaliśmy tę kwestię zimą, najwyższa pora to nadrobić. Sprawdzone sposoby na zadbane stopy pozwolą odzyskać skórze właściwą kondycję, pozbyć się nieestetycznych pęknięć z pięt, a nawet zlikwidować dokuczliwe odciski. 

Domowe zabiegi pielęgnacyjne najczęściej kojarzą się z troską skupioną wokół skóry twarzy i ciała. Wykonując rutynowe czynności związane z kąpielą i nawilżaniem bardzo często zapominamy o stopach - niesłusznie.  One także potrzebują odpowiednich kosmetyków oraz właściwego odżywienia. Zaniedbywanie pielęgnacji stóp może skutkować nie tylko ich nieestetycznym wyglądem, ale i szeregiem kłopotliwych dolegliwości, takich jak uczucie bólu, swędzenia, czy odczuwalna szorstkość popękanej skóry. Aby temu zapobiec, wystarczy zastosować kilka prostych, a co najważniejsze sprawdzonych sposobów na zadbane stopy.  Dotyczą one nie tylko pielęgnacji, ale i innych, równie ważnych dla pięknych i zdrowych stóp kwestii:

Zobacz też: Domowe kosmetyki z ziołami: Jak wykorzystać zioła dla urody?

1. Regularność: To pierwsza zasada, którą powinniśmy się kierować, jeśli marzymy o pięknych, gładkich i zadbanych stopach. Tylko systematyczna pielęgnacja przyniesie naszym staraniom wymierne efekty! Skoro pamiętamy o codziennym myciu zębów, bądź rozczesywaniu włosów, troska o stopy też może stać się dla nas rutyną.

Źródło: pl.pinterest.com