Domowe sposoby na zmarszczki i cienie pod oczami: Naturalne maseczki pod oczy

Domowe sposoby na zmarszczki i cienie pod oczami: Naturalne maseczki pod oczy

Przejdź do galerii zdjęć
Ze względu na swoją delikatną strukturę i wrażliwość, skóra pod oczami bardzo szybko wykazuje pierwsze oznaki starzenia. To właśnie w tej okolicy wyraźnie uwidacznia się także zmęczenie, stres oraz nieodpowiednie podejście do tematu pielęgnacji. Właściwe nawilżenie i odżywienie skóry pod oczami to pierwszy krok do poprawy wyglądu naszej twarzy, który skutecznie wesprzeć mogą domowe sposoby na zmarszczki i cienie pod oczami w postaci naturalnych maseczek.
Reklama
Wykorzystanie naturalnych produktów do przygotowania domowych kosmetyków to tania i skuteczna metoda pielęgnacji skóry. Właściwie dobrane składniki odżywią i rozświetlą cerę, wpływając jednocześnie na widoczną poprawę jej kondycji. Dzięki nim nie tylko powstrzymamy przedwczesne oznaki starzenia się skóry, ale i pozbędziemy się niechcianych cieni oraz opuchlizny pod oczami. Domowe sposoby na zmarszczki i cienie pod oczami: Maseczka z pietruszki Ta naturalna maseczka domowej roboty wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe, doskonale likwiduje też wywołaną zmęczeniem i brakiem snu opuchliznę. Wystarczy drobno posiekana zielona natka pietruszki oraz 2 łyżeczki śmietany lub zsiadłego mleka. Składniki dokładnie mieszamy w małej miseczce, a następnie nakładamy na zamknięte powieki i skórę pod oczami. Po upływie 15 minut zmywamy letnią wodą. Domowe sposoby na zmarszczki i cienie pod oczami: Maseczka z ziemniaka Surowy ziemniak to wspaniałe remedium na opuchnięte i podkrążone oczy.
Reklama
Naturalna maseczka z tego warzywa to także skuteczna broń w walce ze zmarszczkami! Obrany surowy ziemniak zetrzyj na tarce, a następnie starannie odciśnij. Tak uzyskany miąższ ziemniaczany nałóż na powieki i skórę powlekającą okolice oczu. Po upływie 20 minut zmyj za pomocą letniej wody. Domowe sposoby na zmarszczki i cienie pod oczami: Maseczka z ogórka Domowa maska z ogórka skutecznie likwiduje opuchliznę pod oczami. Do jej przygotowania najlepiej nadawać się będzie świeży zielony ogórek gruntowy. Wyciśnij z niego sok, którym potem nasączysz waciki kosmetyczne. Tak przygotowane okłady umieść pod oczami na około 15 minut. Po upływie tego czasu przepłucz twarz zimną wodą. Zobacz też: Mleko kokosowe dla urody: Jak wykorzystać mleko kokosowe do pielęgnacji skóry i włosów?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: undereye
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama