Jak dbać o rude włosy? Ochrona koloru i pielęgnacja rudych włosów w kilku prostych krokach

Uroda Środa, 8 maja 2019
Oceń:
4 / 31 głosów

Rude włosy, choć piękne i charyzmatyczne, wymagają niestety najwięcej uwagi i starań podczas pielęgnacji. Zwłaszcza odcienie uzyskiwane za sprawą farbowania sprawiają na tej płaszczyźnie wiele kłopotu - właściwy kolor szybko się wypłukuje, a jego intensywność  jesteśmy w stanie utrzymać maksymalnie przez dwa tygodnie od zabiegu koloryzacji. Jak dbać o rude włosy? Co można zrobić, by jak najdłużej zachowały swój kolor i blask?

Ochrona koloru rudych włosów i troska o ich odpowiednią kondycję to wyzwanie, któremu trudno sprostać. Na szczęście istnieją sprawdzone metody, które nie tylko przywrócą rudym włosom pożądany odcień, ale i zadbają o ich piękny, pełen zdrowego blasku wygląd. Zastosowanie się do kilku prostych wskazówek wystarczy, by cieszyć się intensywnym odcieniem rudości na dłużej:

Zobacz też: Domowe płukanki do włosów farbowanych:naturalna recepta na odświeżenie koloru

1. Charakterystyczne dla rudych włosów czerwone pigmenty są bardzo wrażliwe na światło. Właśnie dlatego w ramach skutecznej ochrony koloru, bez względu na porę roku warto stosować kosmetyki zabezpieczające włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. W lecie, kiedy promienie słońca bardziej dają się nam we znaki, warto zadbać o dodatkową asekurację, na przykład w postaci chusty lub kapelusza.

Źródło: pl.pinterest.com