Odpowiedni materac dla kobiet w ciąży

Odpowiedni materac dla kobiet w ciąży

Przyszłe mamy powinny przywiązywać szczególną uwagę do zapewniania sobie
Reklama
najlepszego komfortu snu. Wpływa on bowiem na właściwą regenerację całego ciała oraz pozwala złagodzić dolegliwości bólowe charakterystyczne dla tego okresu. Czym się kierować w trakcie wybierania odpowiedniego materaca dla kobiety w ciąży?

Spokojny sen w czasie ciąży

Nieprzerywany, głęboki i zdrowy sen to jeden z najważniejszych aspektów decydujących o efektywnym odpoczynku kobiet ciężarnych. Podczas snu przyszłe mamy mogą się doskonale zregenerować, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy potrzebują dodatkowej dawki energii do wykonywania codziennych czynności i normalnego funkcjonowania. Co równie istotne, w trakcie snu wytwarza się płodowy hormon wzrostu, który odpowiada za prawidłowy rozwój dziecka. Dodatkowo, nocny wypoczynek sprzyja także zmniejszeniu ryzyka gwałtownych skoków ciśnienia, pozwala obniżyć poziom stresu oraz wyraźnie poprawia samopoczucie przyszłej mamy.
Reklama

Odpowiedni materac dla przyszłych mam

Aby sen niósł ze sobą przyjemny odpoczynek, niezbędne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie sypialni, w tym zwłaszcza o wygodne łóżko z nowoczesnym wkładem. Materac dla przyszłych mam powinien być przede wszystkim elastyczny i umożliwiać wybranie najbardziej komfortowej pozycji do snu. Według opinii lekarzy kobiety ciężarne najwygodniej wypoczywają śpiąc na boku i muszą unikać przyjmowania pozycji, w których odczuwają mdłości lub zawroty głowy. Poza tym, dla bezpieczeństwa mamy i nienarodzonego dziecka ważny jest zakup materaca całkowicie antyalergicznego, wykonanego wyłącznie ze sprawdzonych materiałów. Warto przyjrzeć się temu, czy wkład jest wystarczająco przewiewny oraz czy można łatwo utrzymać go w czystości.
Reklama
Kobiety ciężarne potrzebują ponadto materaca gwarantującego ulgę dla zmęczonych i bolących pleców, a także pozwalającego utrzymać odpowiednią temperaturę ciała w czasie snu.

Z myślą o zdrowiu kobiet w ciąży

Do grupy materacy, które z powodzeniem spełniają oczekiwania przyszłych mam, należą wkłady proponowane przez markę SleepMed. Ich innowacyjna budowa zapewnia bowiem idealne wsparcie kręgosłupa, możliwe dzięki aż 7 zróżnicowanym strefom twardości. Są one zauważalne między innymi w modelu SleepMed Comfort, odznaczającym się również zastosowaniem termoelastycznej pianki VitaRest oraz nowoczesnej technologii Airforce. W konsekwencji wkład posiada świetną wentylację uniemożliwiającą gromadzenie się szkodliwej wilgoci, a otulająca powierzchnia materaca skutecznie zapobiega zarówno przegrzaniu, jak i wyziębieniu ciała.
Reklama
Ponadto, ciekawą propozycję stanowi także model SleepMed Premium zawierający w swoim składzie grubsze warstwy pianek wysokoelastycznych, ułatwiające przyszłej mamie ułożenie ciała w naturalnej, optymalnej pozycji. Wybór materaca dla kobiety w ciąży nie może być przypadkowy, ponieważ od jego właściwości zależy komfort wypoczynku przyszłej mamy oraz prawidłowy rozwój malucha. Istotne jest to, aby wykład został wykonany z bezpiecznych surowców oraz bardzo higieniczny. Niezwykle ważną kwestię stanowi również powierzchnia materaca, która powinna gwarantować odpowiednie wsparcie sylwetki i regenerację zmęczonych mięśni.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama