Włosy wysokoporowate - jak o nie dbać? Pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości

Włosy wysokoporowate - jak o nie dbać? Pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości

Przejdź do galerii zdjęć
Włosy wysokoporowate to włosy bardzo zniszczone. Najczęściej są one suche, łamliwe i nieprzyjemne w dotyku, mają także zwiększoną tendencję do puszenia się i elektryzowania. Pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości wymaga odpowiedniego doboru kosmetyków, jak również zmiany niektórych nawyków związanych ze stylizacją fryzury.
Reklama
Porowatość włosów odzwierciedla ich kondycję, najłatwiej określić ją pod kątem stopnia zniszczenia - im bardziej zniszczone włosy, tym wyższy stopień ich porowatości. Wysokoporowate włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ nadzwyczaj łatwo ulegają one wszelkiego rodzaju uszkodzeniom, są także matowe i pozbawione zdrowego blasku.

Pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości

Troska o włosy wysokoporowate wymaga przestrzegania kilku istotnych zasad. Przede wszystkim należy unikać zabiegów, które mogłyby stać się przyczyną dodatkowego obciążenia dla włosów. Nie jest wskazana koloryzacja, ani rozjaśnianie, warto także unikać stylizacji włosów za pomocą narzędzi wykorzystujących wysoką temperaturę - na przykład prostownicy, lokówki, suszarki. Szczególnie ważne jest regularne podcinanie zniszczonych końcówek - najlepiej decydować się na to co dwa miesiące.
Reklama
Podczas mycia włosów szampon najlepiej nakładać wyłącznie na skórę głowy, natomiast pasma na pozostałej długości regenerować za pomocą maski lub odżywki. Do spłukiwania kosmetyków najlepiej nadaje się letnia woda, która zamyka łuski włosów po ich umyciu. Nie bez znaczenia pozostaje także skład preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów wysokoporowatych. Należy unikać alkoholu, parabenów i silikonów, które wpływają na pogorszenie kondycji kosmyków. Skutecznym remedium na wysoką porowatość włosów są naturalne oleje, które należy systematycznie wcierać w zniszczone pasma. Regularne olejowanie wygładza i nawilża włosy wysokoporowate, zapewniając im zdrowy, błyszczący wygląd. Zobacz też: Jak powstrzymać wypadanie włosów? 3 sposoby na wypadające włosy
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: hair hair
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama