Depilacja woskiem w domu: Jak używać wosku do depilacji?
Udostępnij Google News
Uroda

Depilacja woskiem w domu: Jak używać wosku do depilacji?

Depilacja woskiem to skuteczna metoda usuwania owłosienia, która pozwala pozbyć się niechcianych włosków nawet na okres kilku tygodni. Wosk w formie plastrów dostępny jest większości sklepów, dlatego zabieg z powodzeniem przeprowadzić możemy we własnym domu. Jak używać wosku do depilacji?

Depilacja woskiem pozwala błyskawicznie usunąć owłosienie zarówno z twarzy, jak i z reszty ciała. Gwarantuje rezultat gładkiej skóry nawet na okres 3-6 tygodni. To zabieg odpowiedni nawet dla osób o bardzo delikatnej i wrażliwej skórze. Nie jest jednak wskazany w przypadku występowania chorób skóry, żylaków i pękających naczynek.

Depilacja woskiem w domu: Jak przygotować się do zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednią długość usuwanych włosów. Powinny one mieścić się przedziale od 0,5 cm do 1 cm. Krótsze nie przykleją się do plastrów z woskiem i finalnie nie zostaną wyrwane. Depilacja dłuższych włosów za pomocą tej metody może okazać się niezwykle bolesna. Przez kilka dni przed domowym zabiegiem należy powstrzymać się od opalania skóry, nie można także korzystać z sauny. Dzień przed depilacją woskiem warto zrobić peeling, który dokładnie złuszczy martwy naskórek.

Depilacja woskiem w domu: Jak używać wosku do depilacji?

Na oczyszczoną i dokładnie odtłuszczoną skórę wybranej partii ciała nakładaj rozgrzane plastry z woskiem. Odczekaj chwilę, aż wosk zastygnie i wniknie w mieszki włosowe. Odrywaj plastry szybkim i zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Depilacja woskiem w domu: Pielęgnacja skóry po zabiegu

Chwilę po zabiegu depilacji woskiem skóra może być podrażniona, piekąca i czerwona. Aby złagodzić te nieprzyjemne objawy, można zastosować środki na bazie d-panthenolu. Należy także unikać wysiłku, opalania oraz kąpieli w morzu lub basenie.

Zobacz też: Depilacja twarzy u kobiet: jak pozbyć się owłosienia z twarzy? Wybierz odpowiednią metodę!

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie