Biała dieta: Co można jeść po wybielaniu zębów?

Biała dieta: Co można jeść po wybielaniu zębów?

Przejdź do galerii zdjęć
Biała dieta to specjalny jadłospis przeznaczony dla osób, które poddały się zabiegowi wybielania zębów. Polega ona na spożywaniu produktów pozbawionych kolorowych barwników - zarówno syntetycznych, jak i naturalnych. Co można jeść po wybielaniu zębów?
Reklama
Śnieżnobiały uśmiech to wizytówka, która poprawia samopoczucie i pozwala atrakcyjnie się prezentować. Istnieje wiele metod, które umożliwiają widoczne rozjaśnienie szkliwa. Wybielanie zębów można przeprowadzić samodzielnie w domu, bądź zlecić jego wykonanie specjalistom - w gabinecie stomatologicznym. Po zabiegu zaleca się stosowanie przez jakiś czas białej diety, która pozwala utrzymać efekty wybielania.

Biała dieta: Na czym polega?

Jadłospis białej diety składa się wyłącznie z produktów zawierających jasne barwniki. Zabieg wybielania zębów sprawia, że szkliwo przez jakiś czas narażone jest na działanie substancji barwiących, które znajdują się w pokarmach i napojach. Kontakt z nimi może powodować przebarwienia - to właśnie takiej reakcji zapobiegać ma biała dieta.

Biała dieta: Jak długo trzeba ją stosować?

Białą dietę należy stosować od 7 do 14 dni po zabiegu wybielania zębów. Warto pamiętać, że przez pierwsze 2 godziny od wybielania, dopuszczalne jest wyłącznie picie niegazowanej wody mineralnej.
Reklama
Przez pierwsze 24 godziny należy również unikać pokarmów o wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze. Po tym czasie można przejść na właściwą białą dietę.

Biała dieta: Jadłospis

Plan żywienia białej diety eliminuje wszystkie produkty zawierające intensywne barwniki - naturalne oraz syntetyczne. Właśnie dlatego przez cały okres trwania białej diety nie wolno spożywać kolorowych soków, kawy, herbaty, czerwonego mięsa i wędlin, zawierających mocne barwniki warzyw i owoców, kolorowych przypraw i czekolady. Dozwolone są za to neutralne kolorystycznie pokarmy, na przykład banany, jabłka, białe warzywa, ryby i owoce morza, pieczywo pszenne, ryż i niegazowana woda mineralna. Zobacz też: Dieta lniana: zdrowy sposób na odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Zasady i efekty diety lnianej
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: white diet
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama