Śnieżnobiały uśmiech to wizytówka, która poprawia samopoczucie i pozwala atrakcyjnie się prezentować. Istnieje wiele metod, które umożliwiają widoczne rozjaśnienie szkliwa. Wybielanie zębów można przeprowadzić samodzielnie w domu, bądź zlecić jego wykonanie specjalistom - w gabinecie stomatologicznym. Po zabiegu zaleca się stosowanie przez jakiś czas białej diety, która pozwala utrzymać efekty wybielania.
Biała dieta: Na czym polega?
Jadłospis białej diety składa się wyłącznie z produktów zawierających jasne barwniki. Zabieg wybielania zębów sprawia, że szkliwo przez jakiś czas narażone jest na działanie substancji barwiących, które znajdują się w pokarmach i napojach. Kontakt z nimi może powodować przebarwienia - to właśnie takiej reakcji zapobiegać ma biała dieta.
Biała dieta: Jak długo trzeba ją stosować?
Białą dietę należy stosować od 7 do 14 dni po zabiegu wybielania zębów. Warto pamiętać, że przez pierwsze 2 godziny od wybielania, dopuszczalne jest wyłącznie picie niegazowanej wody mineralnej. Przez pierwsze 24 godziny należy również unikać pokarmów o wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze. Po tym czasie można przejść na właściwą białą dietę.
Biała dieta: Jadłospis
Plan żywienia białej diety eliminuje wszystkie produkty zawierające intensywne barwniki - naturalne oraz syntetyczne. Właśnie dlatego przez cały okres trwania białej diety nie wolno spożywać kolorowych soków, kawy, herbaty, czerwonego mięsa i wędlin, zawierających mocne barwniki warzyw i owoców, kolorowych przypraw i czekolady. Dozwolone są za to neutralne kolorystycznie pokarmy, na przykład banany, jabłka, białe warzywa, ryby i owoce morza, pieczywo pszenne, ryż i niegazowana woda mineralna.
Zobacz też: Dieta lniana: zdrowy sposób na odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Zasady i efekty diety lnianej