Jak dbać o włosy farbowane? 8 skutecznych porad pielęgnacyjnych

Uroda Piątek, 24 maja 2019
Oceń:
4 / 29 głosów

Włosy farbowane wymagają szczególnej troski, która nie tylko pozwoli zachować na dłużej intensywność koloru, ale i zapewni kosmykom zdrowy blask. Aby efekt zabiegu koloryzacji utrzymywał się długo, a włosy pozostały lśniące i miękkie w dotyku, warto wypróbować sprawdzone porady pielęgnacyjne.

Odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych gwarantuje utrzymanie efektu zabiegu na długi czas. Intensywny odcień, który uzyskujemy bezpośrednio po koloryzacji, może szybko się wypłukiwać, a nawet ulegać matowieniu - pod wpływem kosmetyków myjących, bądź czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne. Oto sprawdzone i niezwykle skuteczne porady pielęgnacyjne, dzięki którym włosy farbowane zachowają piękny wygląd i zdrowy blask na dłużej:

Zobacz też: Jak dbać o rude włosy? Ochrona koloru i pielęgnacja rudych włosów w kilku prostych krokach

1. Stosuj szampon do włosów farbowanych: Specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji włosów poddanych zabiegom koloryzacyjnym, pozwalają utrzymać intensywny odcień pasemek na dłużej. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom zapobiegają wypłukiwaniu pigmentu, a przy okazji doskonale nawilżają włosy.

Źródło: pl.pinterest.com