Międzynarodowy dzień kobiet - prezenty związane z rodowodem tego święta. Co kupić na dzień kobiet współczesnej kobiecie?

Międzynarodowy dzień kobiet - prezenty związane z rodowodem tego święta. Co kupić na dzień kobiet współczesnej kobiecie?

Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się przede wszystkim z czasami PRL-u. Chęć oderwania się od wszystkiego, co związane z minionym ustrojem politycznym zmniejszyła wagę tego święta, niemniej jednak panowie nadal lubią obdarowywać tego dnia swoje panie drobnymi prezentami, a panie chętnie takie upominki przyjmują.
Reklama

Dawniej

W latach komunizmu symbolem Dnia Kobiet był goździk. Zresztą do dziś jedną z najważniejszych wiadomości, podawanych we wszystkich programach informacyjnych, tego dnia jest informacja, że w drugiej połowie XX wieku 8 marca wszystkie panie otrzymywały goździka z okazji swojego święta. Kolejnym upominkiem, który stał się niemal przysłowiowy były rajstopy, które wiele pań otrzymywało w pracy. Braki w sklepach sprawiły, że prezent w postaci rajstop, kawy, czekolady, mydła czy nowych ręczników był bardzo cenny.

Dziś

Dziś z okazji Dnia Kobiet panie zamiast goździków otrzymują tulipany. Te wiosenne kwiaty podbijają serca narzeczonych, żon, mam czy córek. Niektórzy panowie wybierają dla swoich pań również róże lub inne kwiaty. Również standardowe rajstopy nie są już odpowiednim upominkiem z okazji święta pań.
Reklama
Dziś mamy sklepy pełne różnorodnego towaru, przez co produkty ofiarowywane niegdyś w zakładach pracy, dziś straciły zupełnie na aktualności. Co jednak nie znaczy, że po lekkim odświeżeniu nie mogą być ciekawym upominkiem.

Pomysły na prezenty w stylu retro

  • Leginsy – mogą być współczesnym uśmiechem w kierunku komunistycznych rajstop. W sklepach dostępne są również bardzo eleganckie pończochy, które równie dobrze sprawdzą się w roli kobiecego upominku.
  • Kosmetyki – dziś zamiast przydziału mydła lepiej podarować swojej kobiecie eleganckie kosmetyki. W perfumeriach można kupić pięknie pachnące żele do kąpieli, mleczka do ciała albo perfumy.
  • Czekolada – tabliczka czekolady był bardzo cennym upominkiem jeszcze 20-30 lat temu. Dziś słodycze to także fajny pomysł na podarunek, warto jednak postawić na coś bardziej fantazyjnego. Jako prezent świetnie sprawdzą się bukiety z pralinek albo czekoladowe pantofelki.
  • Kawa – to świetny pomysł na prezent zarówno 30 lat temu jak i dziś. Niemniej jednak zamiast pierwszej z brzegu paczki kawy lepiej wybrać coś wyjątkowego. Może z okazji Dnia Kobiet warto byłoby podarować kawę smakową, albo umieszczoną w jakiejś specjalnej puszce?
Dzień kobiet to jedyny taki dzień w roku.
Reklama
Warto pokazać wszystkim kobietom wokoło, że są kimś szczególnym. Piękny bukiet tulipanów albo róż a do teko drobny upominek podbije serce każdej pani niezależnie od wieku. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama