5 największych zalet korzystania z solarium

5 największych zalet korzystania z solarium

Korzystanie z solarium jest niezwykle powszechnym sposobem na zdobycie pięknej, słonecznej, brązowej skóry. Solarium odwiedzane jest przez Panie, choć coraz częściej również przez Panów, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, gdzie trudno o zdobycie naturalnej opalenizny.
Reklama
Również w okresie letnim solaria nie tracą na popularność, wiele osób również wtedy wybiera sztuczne lampy od prawdziwego słońca. Czy ma to jednak jakieś konsekwencje? Poznajmy zalety korzystania z solarium.

1. Zaleta: oszczędność czasu

Korzystanie z solarium oszczędza nasz czas. Aby ładnie i dobrze opalić się na słońcu potrzebujemy znacznie więcej wolnego czasu. Ten sam efekt, a nawet bardziej dokładny uzyskamy w solarium.

2. Zaleta: opalenizna w zimie

Solarium pozwala również na utrzymanie ładnego brązowego koloru skóry przez cały rok, nie tylko w okresie letnim. Utrzymanie pięknego wyglądu przez cały rok szczególnie ważne jest dla kobiet, więc to one częściej są użytkowniczkami solarium w okresie jesienno-zimowym.

3. Zaleta: polepszenie samopoczucia

Promienie UV, tak samo jak promienie słoneczne potrafią wyzwolić w nas wiele pozytywnej energii i dobrych emocji. Leczenie światłem znane jest na całym świecie i niezwykle polecane przez wszystkich specjalistów zajmujących się leczeniem depresji i zaburzeń nastroju.
Reklama

4. Zaleta: lecznicze działanie solarium

Promienie UV pomagają w leczeniu chorób skóry, więc wizyta w solarium może być zarówno świetnym zabiegiem dermatologicznym. Należy jednak wspomnieć, że nadmierne korzystanie z solarium może również przyczynić się do powstawania raka skóry, dlatego należy mieć odpowiedni umiar w korzystaniu z tej metody w celach leczniczych.

5. Zaleta: obniżenie stresu

Promienie UV pomagają również w zmniejszeniu stężenia adrenaliny, co wpływa na obniżenie się odczuwanego przez nas stresu oraz uogólnionego lęku. Stres jest jednym z największych wrogów współczesnego człowieka, ponieważ jego zbyt wysoki poziom prowadzić może nawet do uaktywnieniu wielu chorób. Ponadto zaś sprawia, że czujemy się zmęczeni i wycieńczeni. Krótka wizyta w solarium może więc przynieść zbawienne efekty.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama