Jak wybielić zęby?

Uroda Niedziela, 30 czerwca 2019
Oceń:
4 / 13 głosów

Białe zęby jak tych wszystkich pań z reklam to niekoniecznie tylko złudzenie. Ty też możesz mieć taki piękny uśmiech, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Trzeba jednak przyznać, że jego stan ma wiele wspólnego z genetyką, ale nawet wtedy można zrobić coś, by poprawić jego wygląd. Jak wybielić zęby? Podpowiadamy!

Naturalny kolor zębów u różnych osób może być bardzo zróżnicowany. Jeśli masz problemy z osadzającym się na zębach kamieniem, to już samo jego usunięcie może dać tak zwany efekt wow, ale jest cała masa różnych innych sposobów na to, jak wybielić zęby. Czego można spróbować?

Wybielające pasty mają tę moc! Oczywiście nie może to być pasta z pierwszej lepszej reklamy telewizyjnej. Dzięki zawartości specjalnych enzymów oraz mikrogranulek taka pasta może wybielić zęby od jednego do dwóch tonów. Jak wybrać dobrą pastę? Przede wszystkim należy wczytać się w ulotkę. Tutaj istotny jest między innymi tak zwany wskaźnik ścieralności - to od niego w dużej mierze zależy czy pasta będzie skuteczna, czy też nie. Ale nie można z nim też przesadzić, bo gdy będzie zbyt wysoki, możemy uszkodzić szkliwo. Wraz z takimi pastami wybielającymi warto używać specjalnych szczoteczek oraz płynów do płukania.

Źródło: pixabay.com