Dlaczego warto planować posiłki?

Kuchnia Poniedziałek, 21 października 2019
Oceń:
4 / 29 głosów

Każda pani domu doskonale wie, jak istotne w jej codziennej pracy jest planowanie. Jeśli jeszcze nie próbowałaś korzystać z plannera (który tak naprawdę może być najzwyklejszą kartką z zeszytu) to koniecznie to zmień, bo to znacznie ułatwi Ci życie.

Dlaczego warto planować (nie tylko ) posiłki?

Wciąż narzekasz, że masz na wszystko zbyt mało czasu? Jest na to rada! Wystarczy, że wreszcie przestaniesz działać chaotycznie. Jeszcze dzisiejszego wieczoru usiądź przy stole, weź kartkę i długopis i dokładnie wypisz wszystko (nie pomijając dosłownie niczego), co musisz zrobić następnego dnia. A jutro będziesz tylko odhaczać punkt, po punkcie. Przestaniesz zastanawiać się nad tym "czego to ja jeszcze nie zrobiłam"? I marnować czas. A po odhaczeniu całej listy zadań, wreszcie będziesz mogła usiąść do ciepłej kawy z poczuciem, że zrobiłaś wszystko, co powinnaś była.
Dziś jednak chcemy Cię szczególnie nakłonić do tego, byś zaczęła planować posiłki. Dlaczego to takie ważne? Co można dzięki temu zyskać? Przeczytaj!

Niezaprzeczalną zaletą planowania posiłków jest ograniczenie marnowania jedzenie. Powiedz, ile razy korzystasz ze spożywczych promocji? Pewnie często, prawda? Kupujesz coś, z czego tak naprawdę nigdy nie gotowałaś, bo ma dobrą cenę i jest w promocji. Przecież później się coś z tego wymyśli. A jeśli się nie wymyśli? Zazwyczaj właśnie tak jest. Produkt ten ma określoną datę ważności, która kończy się na długo przed tym, zanim obmyślisz jego zastosowanie. Planuj, a pozbędziesz się takiego problemu i przestaniesz wyrzucać jedzenie.

Źródło: pixabay.com