Opiekunka dla dziecka - 5 sposobów na to, by wybrać odpowiednią!

Dziecko Poniedziałek, 8 lipca 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

Kiedy przychodzi na świat Twoje dziecko, masz ochotę być mu w pełni oddana. Niektóre kobiety już na początku odtrącają pomoc najbliższych - również partnera - bo uważają, że nikt nie da maluchowi lepszej opieki, niż one same. To błąd, bo matka również musi się czasami zregenerować. Poza tym przychodzi też w końcu moment, gdy trzeba wrócić do pracy, a wtedy pomóc może już tylko opiekunka do dziecka, lub żłobek. Jak wybrać tą odpowiednią?

Opiekunka do dziecka - czy to dobre rozwiązanie?

Wiele mam uważa, że jeśli ma komuś zlecić opiekę nad swoim dzieckiem to lepiej, żeby to była opiekunka do dziecka, a nie zatłoczony żłobek czy klub malucha. W zasadzie każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy, ale skupiamy się dziś wyłącznie na opiekunkach.
To opcja, która pozwala naszemu dziecku na pełną uwagę ze strony osoby, która się nim zajmuje, czego nie można powiedzieć o żłobku czy klubie malucha. Wówczas łatwiej o rozwój osobisty czy też o chwile, w których maluch może się po prostu przytulić, bo jest mu smutno.

Ale jak wybrać odpowiednią opiekunkę do dziecka?

Z polecenia! To chyba najlepsza z możliwych opcji, która pozwoli nam mieć pewność, że ta kobieta kiedyś już zajmowała się dzieckiem najlepiej, jak tylko się da. Jest wiele rodzin, które zwykle na początku uważają, że chcą zatrudnić opiekunkę tylko na czas, aż dziecko się trochę usamodzielni i będzie mogło pójść już później do przedszkola. Jednak ta okazuje się tak wspaniała, że maluch przebywa z nią latami i gdyby nie to, że należy wysłać dziecko do zerówki, pewnie dalej miałoby takie domowe przedszkole. Później taka niania staje się ukochaną ciocią i jest traktowana jak członek rodziny. Zapytaj znajomych, czy mają kogoś takiego. Kogoś, kto kończy już u nich karierę i znów będzie szukać pracy.

Źródło: pixabay.com