Jak znaleźć nianię dla dziecka? Cechy dobrej opiekunki.
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak znaleźć nianię dla dziecka? Cechy dobrej opiekunki.

Dobra niania jest na wagę złota. To musi być ktoś zaufany, bo przecież każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby jego dziecko było pod dobrą opieką. Dobra niania też zwykle niemało kosztuje, ale jej usługa jest warta każdej, wydanej złotówki.

jak wybrać nianię
Kiedy mały człowiek przychodzi na świat, rodzice chcą mu uchylić nieba. Nie myślą wtedy o tym, że kiedyś ktoś poniekąd zajmie ich miejsce. Że będzie opiekował się ich dzieckiem i uczył go życia. Ten moment chciałoby się odwlec w czasie jak najbardziej, ale czasami jest to po prostu niemożliwe. W takich przypadkach zaczynamy zastanawiać się jak znaleźć dobrą nianię i gdzie jej szukać.

Gdzie szukać niani?

Jeśli nie masz możliwości skorzystania z pomocy babci albo oddania dziecka do żłobka, najlepszą opcją, jaką możesz sobie wymarzyć, jest znalezienie niani. Tylko jak się za to zabrać? Gdzie znaleźć kogoś naprawdę zaufanego?

Najlepiej zacząć od znajomych. Nawet jeśli nikt z Twojego najbliższego otoczenia nie opiekuje się dziećmi, to być może ktoś zna osobę, która chciałaby się podjąć takiego zadania. Szukanie poprzez pocztę pantoflową jest zazwyczaj najskuteczniejsze. Poza tym od razu masz pewność, że nie trafiłaś na kogoś przypadkowego.

Gdzie jeszcze można znaleźć opiekunkę do dziecka?

Jeśli poczta pantoflowa nie pomoże, możesz dać ogłoszenie na regionalnej grupie na facebooku. Oczywiście wówczas trzeba będzie wcześniej sprawdzić taką osobę, ale tego typu grupy mają naprawdę spore zasięgi i pozwalają trafić do zainteresowanych tematem.

Istnieją też specjalne agencje opiekunek do dzieci. Mają one gotową bazę osób, które mogłyby zająć się twoim dzieckiem. Na początku podpisujesz z nimi umowę, która zobowiąże Cię do zapłaty tak zwanego wpisowego, a także ustali zasady co do ilości opiekunek, które zostaną Ci przedstawione. Agencja to bardzo wygodna opcja, bo tak naprawdę tę najtrudniejszą część polegającą na szukaniu kandydatek na opiekunkę zrobi za nas.

A jakie są cechy idealnej opiekunki?Przeczytaj w galerii.

Zobacz też:
Co powinno umieć dwuletnie dziecko?
Powrót do pracy - jak przygotować na to dziecko?
Książki dla dzieci - jak je dobrać do wieku?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie