Jak oduczyć dziecko smoczka?
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak oduczyć dziecko smoczka?

Czasami smoczek jest najlepszym przyjacielem naszego dziecka. Jest dobry zawsze wtedy, gdy dzieje mu się krzywda, jest zmęczone albo radosne, ale przychodzi taki moment w życiu dziecka (i rodzica), że trzeba z tego przyjaciela zrezygnować. Jak oduczyć dziecko smoczka? Mamy na to sposoby!

W zasadzie wszystko zależy od kreatywności rodzica

Choć zdarzają się takie przypadki, że dziecko samo rezygnuje, bo zwyczajnie przestaje go potrzebować. Tak naprawdę to ta najsilniejsza potrzeba ssania mija u dziecka mniej więcej w siódmym miesiącu. Już wtedy najlepiej podsuwać maluchowi smoczek jedynie do spania. Dzięki temu późniejsze odzwyczajanie dziecka od smoczka będzie dużo łatwiejsze. Zacznijcie więc od ograniczeń, a dopiero po jakimś czasie próbujcie podejmować bardziej drastyczne kroki.

Dziś, zdradzimy Wam kilka sprawdzonych sposobów na to, jak oduczyć dziecko smoczka, ale musicie pamiętać, że każdy z nich ma szansę sprawdzić się u Was tylko wtedy, kiedy będziecie konsekwentni w swojej decyzji. Płacz i lament dziecka nie może Was przekonać do tego, by po kilku dniach czy nawet godzinach ponownie wręczyć mu smoczek.

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie