Jak oduczyć dziecko smoczka?

Dziecko Środa, 26 czerwca 2019
Oceń:
4 / 12 głosów

Czasami smoczek jest najlepszym przyjacielem naszego dziecka. Jest dobry zawsze wtedy, gdy dzieje mu się krzywda, jest zmęczone albo radosne, ale przychodzi taki moment w życiu dziecka (i rodzica), że trzeba z tego przyjaciela zrezygnować. Jak oduczyć dziecko smoczka? Mamy na to sposoby!

W zasadzie wszystko zależy od kreatywności rodzica

Choć zdarzają się takie przypadki, że dziecko samo rezygnuje, bo zwyczajnie przestaje go potrzebować. Tak naprawdę to ta najsilniejsza potrzeba ssania mija u dziecka mniej więcej w siódmym miesiącu. Już wtedy najlepiej podsuwać maluchowi smoczek jedynie do spania. Dzięki temu późniejsze odzwyczajanie dziecka od smoczka będzie dużo łatwiejsze. Zacznijcie więc od ograniczeń, a dopiero po jakimś czasie próbujcie podejmować bardziej drastyczne kroki.

Dziś, zdradzimy Wam kilka sprawdzonych sposobów na to, jak oduczyć dziecko smoczka, ale musicie pamiętać, że każdy z nich ma szansę sprawdzić się u Was tylko wtedy, kiedy będziecie konsekwentni w swojej decyzji. Płacz i lament dziecka nie może Was przekonać do tego, by po kilku dniach czy nawet godzinach ponownie wręczyć mu smoczek.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na to, jak oduczyć dziecko smoczka, jest zniszczenie go. Rodzice odcinają końcówkę i dziecko nie może go ssać. Czasami jest to powód do rozżalenia, innym razem maluch rozumie, że smoczek się zepsuł i już nie można z niego korzystać. Zawsze jednak przywyknięcie do nowej sytuacji trwa dość długo.

Źródło: pixabay.com