Domowe sposoby na wzdęcia - jak skutecznie z nimi walczyć?

Zdrowie Sobota, 3 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 20 głosów

Zastanawiasz się, co możesz poradzić na wzdęty brzuch? Wzdęcia i gazy dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn i choć nie jest przyjemna przypadłość, to można z nią skutecznie walczyć. Jakie są domowe sposoby na wzdęcia? Podpowiadamy!

Nawet 24 % ludności na całym świecie może cierpieć na wzdęcia. Nie każdy rozumie, w jaki sposób one powstają, a tak naprawdę wystarczy tylko pojąć, jak funkcjonuje nasz układ pokarmowy.
Wzdęciom można zapobiegać i dziś przedstawimy Wam nasze sprawdzone, domowe sposoby na wzdęcia.

Wzdęcia powstają często po tym, gdy zbyt szybko zjemy jakiś posiłek. A jeśli robimy to nagminnie i naprawdę regularnie, to możemy być prawie pewni, że problem związany z wzdęciami nas nie opuści. Dlatego za każdym razem kiedy zamierzasz spożyć posiłek usiądź wygodnie i jedz powoli. Dokładnie przeżuwaj i nigdzie się nie spiesz. Zamiast napojów gazowanych, pij wodę. No i koniecznie ogranicz trochę biało w swojej diecie. Musisz też wiedzieć, że każdy inaczej reaguje na produkty mleczne, jeśli masz problem z wzdętym brzuchem a spożywasz produkty mleczne z laktozą, odstaw je na kilka dni i sprawdź, czy będzie jakaś różnica.

Źródło: pl.freepik.com