brak apetytu

Brak apetytu - co zrobić, by go zwalczyć?

Przejdź do galerii zdjęć
Brak apetytu to problem, który dotyka nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Mówi się, że mały niejadek wyrasta na dorosłego, który również ma problemy z jedzeniem, jednak ta przypadłość często wiąże się z problemami zdrowotnymi. Jak walczyć z brakiem apetytu?
Reklama
To dzięki odpowiedniemu odżywianiu nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Jeśli w naszej diecie zabraknie jakiegoś składnika odżywczego, pojawiają się różne problemy. Dlatego brak apetytu może być naprawdę kłopotliwy. Można jednak zwiększyć ten apetyt i to za pomocą naturalnych sposobów. W jaki sposób? Przeczytajcie!
Zobacz galerię zdjęć: Brak apetytu
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
jak zachęcić dziecko do jedzenia
Większość z nas zrobiła spore zapasy spożywcze, by nie wychodzić zbyt często do sklepu. Świeże produkty szybko się kończą, gdyż nie mogą być przechowywane zbyt długo, zostają nam te długoterminowe, albo wycieczka do sklepu, co obecnie nie jest zbyt bezpieczne. Rodzice, którzy mają w domu niejadka, doskonale wiedzą jak to jest martwić się o to, że ich dziecko nie chce jeść. Jak zachęcić dziecko do jedzenia w sytuacji, gdy nie bardzo chce ruszyć to, co dla niego przygotowaliśmy?
niejadek
Dwoisz się i troisz przygotowując dziecku najbardziej wymyślne posiłki po to tylko, żeby zjadło cokolwiek? Ale ono dalej wszystko wypluwa i odsuwa stanowczo talerz. Trudno przetrwać takie chwile, zwłaszcza, że przecież chcemy dla swojego dziecka jak najlepiej, ale my mamy sposoby na to, żeby zamienić niejadka w dziecko, które chętnie spróbuje dosłownie wszystkiego.
Co robić aby dziecko chętnie jadło - 7 sposobów
Wiele mam załamuje ręce, że ich pociecha nie chce jeść. Boją się, że ich dziecko będzie głodne, przez co zacznie chorować, będzie bardziej marudne. Inne mamy uskarżają się, że ich dziecko toleruje tylko jedno danie i nie idzie zachęcić go do jedzenia czegokolwiek innego. Zamiast się zamartwiać, denerwować i przenosić swój nastrój na dziecko zastanówmy się co zrobić, jak rozwiązać problem i skorzystamy ze sprawdzonych rad.
Reklama
Reklama
Reklama