Jak oswoić zazdrość?

Psychologia Czwartek, 22 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

Zazdrość to jedna z cech, których trudno się wyzbyć ze swojego życia. Tak naprawdę nie da się jej pokonać, bo jest z nami na co dzień, w różnych sytuacjach. Warto spojrzeć jednak na to odczucie jak na coś, co nas motywuje, a nie niszczy. W jaki sposób? Jak oswoić zazdrość?

Jak oswoić zazdrość?

Nie jest to proste, zwłaszcza dla osób, które na co dzień są dość wybuchowe i naprawdę zazdrosne dosłownie o wszystko. Ale kiedy zazdrość staje się naszą motywacją, jest łatwiej. I tak na przykład, ktoś znajomy zrobił sporą karierę? Niech ta podświadoma zazdrość stanie się dla Ciebie motorkiem napędowym do działania. Bo kto powiedział, że Ty też nie możesz odnieść sukcesu w jakiejś dziedzinie?

Bardziej banalny przykład: jesteś zazdrosna o kobietę, z którą spotyka się Twój mężczyzna? Nie wierzysz w przyjaźń bez zobowiązań? Nie musisz walczyć jak lwica. On z pewnością  i tak jest Twój. Ale dzięki zazdrości możesz docenić to, że go masz. Zauważyć, jak bardzo jest dla Ciebie ważny i, że nie chciałabyś, żeby go zabrakło.
Dziś przedstawimy Wam kilka skutecznych sposobów na to, jak oswoić zazdrość. Przeczytajcie!

Czy Wiesz, że osoby, które akceptują to jakie są, raczej nigdy, nikomu, niczego nie zazdroszczą? Zrobiłaś wszystko, by poczuć się SILNA w tym co robisz? Skończyłaś kursy, przeczytałaś książki? A może zazdrościsz komuś idealnej figury, a tymczasem sama nie robisz nic w tym kierunku, by wyglądać lepiej? Zadbaj o siebie. Zrób wszystko na MAKSA. Tak, żebyś już nic nie mogła sobie zarzucić. A wtedy nie będziesz musiała oswajać zazdrości, bo jej w Twoim życiu zwyczajnie nie będzie.

Źródło: pixabay.com